רשם סימני המסחר

רשם סימני המסחר – יש לך פטנט גאוני בראש? אל תחכה למחר!

בספרי ההיסטוריה והכלכלה, כתובים לא מעט סיפורים על אנשים שאיחרו את המועד, הם חשבו על רעיונות גדולים, התמהמהו איתו,  וגילו כיצד אנשים אחרים קטפו במקומם את התהילה. הם רשמו במקומם פטנטים על דברים שהם עצמם חשבו עליהם קודם, הם ניצלו טרנדים בשביל ליצור אופנות חדשות, הבינו מה הציבור צריך ויצרו עבורו את הכלים הנדרשים לכך.

זו הסיבה שהכלל הראשון ביזמות ובהמצאות, הטיפ הראשון שכל יזם צעיר מקבל הוא, אם יש רעיון, אם יש פטנט, לא לחכות עם זה, למהר ולרשום אותו אצל רשם פטנטים, למהר ולרשום אותו אצל רשם סימני המסחר. גם אם התהליך נמצא בחיתוליו, גם אם מדובר בתהליך יקר. רק כך אפשר לישון בלילה בשקט ולדעת שאפשר לקדם את הרעיון מבלי שאף אחד יוכל להוציא אותו קודם לשוק ולהרוויח עליו.

צריך להבין מה זה אומר כשיש פטנט ביד, בשביל להבין את החשיבות של הרישום שלו. כאשר אנחנו ממציאים פטנט, ולא משנה אם מדובר על מוצר, מכשיר או כל דבר אחר, בין אם נוצר מאפס ובין אם הוא נוצר מתוך כוונה להוסיף אותו למוצר קיים, הרי ברגע שאנחנו רשומים עליו, אף אחד לא יכול לעשות בו שימוש ללא אישור שלנו. אנחנו יכולים להחליט האם להשתמש בו באופן בלעדי או להעניק את השימוש בו לגורמים שונים תמורת תשלום.

אומנם זה לא באופן מוחלט, במובן הזה, שאחרי 20 שנה בערך, תם תוקף הפטנט ואז כל חברה יכולה לעשות בו שימוש באופן חופשי. אך במשך עשרים שנה, אתם אחראים היחידים על הפטנט, וכל חברה שרוצה לעשות בו שימוש, צריכה לקבל אישור מכם ולשלם לכם על כך.

חשוב להדגיש, שימוש בפטנטים הוא דבר נפוץ, כל חברה מנסה להמציא כמה שיותר פטנטים, לא רק בשביל ליצור לעצמה שם ייחודי אלא גם בשביל להרוויח עליהם ולמנוע מחברות אחרות להמציא פטנטים שכאלה. מדובר בתהליך ארוך של מחקר ופיתוח, אך בסופו של דבר הוא משתלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *