ג'יל אנרגיה- איך הוא תורם לך במהלך אימון

אלטרנטיבות לאבקות חלבון לפיתוח וחיטוב הגוף

מי שאינו מעוניין לצרוך אבקת חלבון עקב סיבות שונות, יכול לצרוך במקום זה שיקים שונים, אבקת חלבון טבעית, יוגורט חלבון, או להקפיד על תזונה מאוזנת המכילה את כמות החלבון היומית הנחוצה לכל ספורטאי.

שמירה על תזונה נכונה

בהתאם למשקל גופו של המתאמן ולסוג האימון כמו רכיבה על אופניים, ריצה, אימון בחדר כושר וכו' , מתאימים את התפריט היומי והשבועי עבור כל ספורטאי.

הבסיס הוא צריכת חלבונים מהטבע ומסוגי המזון השונים בהיקף שהוא האופטימלי עבור כל ספורטאי. בין המזונות המומלצים הם צריכה של ביצים באופן יומי, עדיף לערבב שני חלבונים עם חלמון אחד, כמו כן יוגורט איכותי, מוצרי גבינה כמו גבינת קוטג' בשיעור נמוך של שומן.

חומצות אמינו הן מרכיב חשוב מאד ואפשר לספק אותן לגוף על ידי צריכה של קטניות באופן קבוע. כמו לדוגמה גרגירי חומוס, אפונה, קינואה, שעועית על סוגיה השונים ועדשים על צבעיהם השונים. אפשר לצרוך גם קטניות אחרות, הכול על פי טעמו האישי של כל מתאמן.

חלבונים קיימים גם בדגים ולכן זוהי מנה עשירה בחלבון אשר מומלצת מאד וכדאי לצרוך סוגים שונים של דגים בכל פעם כדי לגוון. כמו לדוגמה דג טונה, דניס, סלמון, לברק, אמנון באופציות שונות של הכנה כמו אפיה בתנור, או בישול.

אופציה נוספת היא חזה עוף שאפשר להכין גם כן בתצורות שונות של הכנה כדי לצור עניין, אפשר לצרוב אותו עם תבלינים ולאכול אותו עם קטניות, או לחלופין לחתוך לקוביות ולהוסיף זאת לסלט טרי ועסיסי של ירקות טריים.

הקפדה על תזונה נכונה יכולה לספק עבור כל אדם, את הכמות הנכונה של אלטרנטיבות לאבקת חלבון שמתאימה לכל יום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *