תחזוקה ושימור מצבות

5 טיפים לשימור ותחזוק מצבה

תחזוקה ושימור מצבות

לכל אחד מאיתנו יש אדם אהוב אותו אנו רוצים לכבד, גם לאחר מותו ולכן משקיעים משאבים רבים בהקמה של חלקת קבר ומצבה ייחודית לו. המצבה היא האפשרות של בני המשפחה של המנוח לספר מי היה האדם ומה היה פועלו, תוך ציון פרטים חשובים כמו תאריך הלידה והפטירה. זהו מנהג עתיק יומין שנמשך עד לעידן המודרני ויש בו מין פרידה מכובדת. אבל בכדי לשמור על תחזוקת המצבה אתם נדרשים להשקיע משאבים ולפעול לאורך השנים על מנת לבצע תיקונים.

מצבה ייצוגית לאורך שנים – דורשת טיפול קבוע

ישנן חמש דרכים בהן אתם יכולים לתחזק את המצבה של האדם היקר לכם ולשמור עליה ברורה ויפה לאורך השנים:

  1. שטיפה במים – בכל פעם שאתם מגיעים לבקר בבית הקברות, הדבר הראשון שאתם ודאי עושים הוא לשטוף את המצבה ולנקות אותה משאריות של לכלוך ואבנים אשר הצטברו על הקבר. זו היא פעולה בסיסית וקלה לביצוע שיכולה לעזור לשמור על מצבה נקיה.
  2. טיפול בחלודה – אם במצבה מותקנות אותיות מברזל או מתכת, ברבות השנים הן עשויות לצבור חלודה. על כן, ניתן לצבוע את האותיות בצבע נגד חלודה.
  3. שחיקת האבן – קבלני מצבות יכולים לבצע החלפה של האבן במקרה וישנם סדקים או פגמים חמורים בתשתית.
  4. החלפת עציצים – אחת לתקופה חשוב להחליף את השתילים, בכדי למנוע מהם להכות שורשים ולפגוע במבנה המצבה.
  5. בית המנורה – בקברים רבים בית המנורה הוא החלק הראשון שסובל מבלאי או תופעות גניבה. לכן ניתן להחליפו בקלות ולהתאים בית מנורה חדש.

שומרים על כבוד היקרים לכם

אם גם אתם, כמו משפחות רבות בישראל, רוצים לחלוק כבוד אחרון להורים, לסבא ולסבתא או לקרובי משפחה אחרים, המצבה היא הדבר הטובה ביותר לעשות זאת. לא רק ההחלטה על התקנת המצבה היא חיונית. אלא גם תחזוקה שוטפת לאורך השנים היא קריטית אם אתם רוצים לשמור על המצבה ולמנוע תיקונים גדולים ויקרים בעתיד. ועל כן, רצוי להרגיל את בני המשפחה או לקבוע מועדים קבועים לביצוע עבודות תחזוקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *