טיפים לפני חקירה

לפני חקירה? 5 טיפים שאתם חייבים ליישם לפני

 

אם ביקשו ממכם להגיע לחקירה, אין עוררין על כך שהמצב יעורר חוסר נוחות בקרבכם. קודם כל, תנשמו עמוק, בוודאי זהו לא מצב נעים, אבל סטרס מיותר ומענק מענה לא מושכל, עשוי להצטבר לכדי הוכחה קבילה בבית המשפט ואף להביא לידי הרשעתכם. במאמר זה ערכנו עבורכם רשימה של כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד היטב לפני שתזומנו לחקירה משטרתית.

> קראו באילו מקרים סגירת תיק פלילי היא אפשרית

לפני חקירה? 5 טיפים שאתם חייבים ליישם לפני

  • זכות לייצוג מטעם עורך דין בעת חקירה משפטית – באם יזמנו אתכם לחקירה משטרת באותו הרגע, זכותכם לבקש ייצוג של עורך דין, אשר ילווה אתכם בחקירה של המשטרה. אומנם החוקרים לא מבכרים ייצוג של עורך דין כיוון שהוא יעכב את מהלך החקירה, אבל בשבילכם זה סיוע משמעותי.
  • איך עליכם להגיב בעת שתיקראו לכדי חקירה משטרתית? בעת שהוזמנתם לכדי חקירה משטרתית, כל מענה שלכם יתועד לחלוטין ועשוי אף להשפיע על כל האווירה של החקירה המשטרתית. עליכם לתת מענה באופן תמציתי ולהפחית בהתנגדות ובשאילת שאלות.
  • דחייה של הזימון אל חקירה משטרתית – תדחו את העת בצורה נחמדה של הזימון עבור חקירה משטרתית אל מול משטרת ישראל. עליכם לנמק כי נבצר מכם לסור בתאריך אשר נדרש מכם ולבקש כי ידחו את המועד עד כמה שאפשר, הקליקו למידע נוסף. כאשר תסגרו את הטלפון, תתקשרו לאלתר לעורך דין שביחד עמכם יבחן את המצב ויעניק לכם הדרכה מפורטת כיצד עליכם להתנהג באופן מיטבי בזמן החקירה המשטרתית.
  • עליכם להתעלם עד כמה שניתן מהבטחות של סרק – עד כמה שתהיו מעוניינים להאמין לזה, הבטחות שיש בהן סרק מהצד של משטרת ישראל כי הן באות למענכם לפעמים עשויות להסתבר בלתי נכונות בעליל. חוקרי המשטרה אוחזים בהרבה שיטות תחקור מתוחכמות, אשר היעד שלהן להוציא ממכם עדות מפלילה על אודות אנשים אחרים או אפילו על הודות עצמכם. הניסיון בתואנה של עזרה עבורכם בדרך כלל יסתברו כשיטה על ידה יוציאו מכם עוד אינפורמציה שרובה ככולה תיכתב ותתועד כהלכה ועשויה לעשות שימוש כנגדכם כהוכחה בבית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *