המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

תפקידו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

הכביש יכול להיות מקום מסוכן מאוד עבור כל נהג אשר נוהג בו. לכן, על כל נהג לציית לכל חוקי התנועה המצויים בדרכו וכן, על כל נהג להיות כשיר לנהיגה באופן האידאלי. חשוב מאוד לדעת שלעיתים בתהליך הוצאת רישיון נהיגה יופנו אנשים שונים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בכדי להבחן ולראות האם הם כשירים מבחינה פיזית ונפשית לנהיגה על הכביש. כמו כן, גם במקרים בהם אדם צבר לא מעט עבירות תנועה לחובתו או נתפס נוהג בשכרות או תחת השפעת סמים, האדם יופנה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בכדי לאבחן את כשירותו ומצבו הפיזי והגופני לנהיגה.

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי (מרב"ד) לבטיחות הציבור בדרכים הינו מכון המכיל ועדה של אנשי מקצוע מתחום הרפואה של הגוף והנפש. אנשי מקצוע מעין אלו בוחנים כל אדם המופנה אליהם בכדי לאבחן את מצבו הפיזי והגופני ולהכריע בעניין כשירותו לנהוג על הכביש. במידה והועדה החליטה כי האדם איננו כשיר לנהיגה על הכביש, הרי שהוא לא יוכל להוציא רישיון נהיגה ובמידה שיש לו רישיון נהיגה הרי שרישיון הנהיגה שלו יישלל. אם זומנת למכון הרפואי לבטיחות בדרכים הרי שכדאי שתתכונן היטב למעמד זה. ניתן וראוי להביא עמך עורך דין העוסק בתחום התעבורה ויודע כיצד להתנהל בצורה הטובה ביותר מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כמו כן, עורך דין מעין זה יוכל לערער על החלטה של המכון הרפואי המתקבלת בנוגע לשלילת רישיון הנהיגה של כל אדם.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

מי מופנה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אדם המעוניין להוציא רישיון נהיגה ונוטל תרופות כלשהם על דרך קבע, יופנה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בכדי לבדוק האם הוא כשיר מבחינה פיזית ונפשית להוציא רישיון נהיגה. מעבר לכך, לא מעט אנשים עם ריבוי עבירות תנועה או אנשים אשר נתפסים נהוגים תחת השפעת אלכוהול או סמים יופנו למכון בכדי שיבדקו האם הם כשירים להמשיך ולנהוג על הכביש. תפקידו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא לנטרל כל נהג שיכול להוות סכנה בכביש לעצמו ולנהגים האחרים שבו, מתוקף מצבו הבריאותי הפיזי או הנפשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *