בגרויות

הבגרויות של פעם הן לא הבגרויות של היום

למידה לבגרות בעבר שונה מלמידה בבגרות היום: בעבר היינו יושבים בכיתה לומדים ומשננים את החומר שאנחנו קשובים למורה, אבל כיום שכל המידע זמין יותר, ההקשבה למורה כבר אינה כמו בעבר, וזאת משום שלימוד לבגרות ניתן לבצע גם מחוץ לכיתה. אז כיצד לומדים לבגרות בשנים האחרונות? כמה אופציות בהמשך.

בגרויות

לימוד לבגרות באופן עצמאי – אחת הדרכים ללמוד לבגרות כיום היא באופן עצמאי. בזמן שהמידע שאנו זקוקים לו ללמוד הבגרות נמצא ברשת (ויקפדיה, מאמרים מקצועיים, אתרי אינטרנט ללימוד בגרות , סרטונים ביוטיוב עוד) ניתן ללמוד בצורה עצמאית לבגרות וזאת על ידי עיון בחומר הלימודים וחיפוש מידע אודותיו ברשת. בכך ישנם גם בני נוער שלומדים לבגרות במסגרת התיכון שעושים זאת לבד וגם מבוגרים שרוצים להשלים בגרות וללמוד לבד למקצועות שהם רוצים להשלים.

לימוד בגרות און ליין – בהמשך לדרכים ללמוד לבד לבגרות, בשנים האחרונות ישנן דרכים חדשות ללימוד לבגרות. כיום ישנם אתרי און ליין שמאפשרים לימוד לבגרות באופן עצמאי מול אתר אינטרנט שבו ישנם עזרים כמו: סרטוני הדרכה, שאלונים, חוברות עם בגרויות משנים קודמות, משובים אודות הביצועים של הנבחן במבחני הדמיה, קבל ייעוץ וליווי צמוד. בשל כל האפשרויות שמציעים אתרים מסוג זה, רבים מעדיפים כיום ללמוד לבגרות דרך האינטרנט.

קבוצות לימוד – דרך נוספת ללמוד לבגרות היא דרך קבוצות לימוד. בדרך זאת קבוצת תלמידים משננים יחד את החומר, מאתגרים אחד את השני, משלימים אחד לשני מידע, פותרים תרגילים ועונים על שאלות. בכך ניתן ללמוד לבגרות בצורה נוחה יותר וגם לקבל פידבקים מהתלמידים האחרים בקבוצת לימוד.

מורה פרטי – מורה פרטי ללימוד בגרויות היא עוד דרך ללמוד. להבדיל מבעבר, כיום אנשים יודעים לאבחן את עצמם ולהבין את הצרכים שלהם, ולכן הם יודעים איך נוח להם ללמוד: באופן פרטי? עם מורה? או אולי בקבוצה?. לאנשים שזקוקים ליחס אישי ולהדרכה צמודה – מורה פרטי להכנה לבגרות היא דרך נפלא ללמוד לבגרות, ואף לקבל ציונים גבוהים בשל השינון והלימוד הפרטי של החומר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *