השקעה בצפון אנגליה

צפון אנגליה – למה זה זמן טוב להשקיע שם

אחת הטענות הרווחות כיום בעולם ובפרט אצל כלכלנים רבים היא, שהברקזיט, תהליך היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי, טומן בחובו לא מעט סכנות אך גם הזדמנויות רבות. למען האמת, כך בדרך כלל מסתכלים כלכלנים על המצב, איפה שיש סכנות יש גם הזדמנויות, בעיקר כשמדובר על מצבים כמו אלה, בעיקר כשמדובר על משקיעים שמחפשים דרכים ומסלולים חדשים להרוויח.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בהשקעות נדל"ן, בין אם מדובר בהשקעות בנדל"ן פרטי, מסחרי ואחר. ניקח לדוגמא את צפון אנגליה, אזור שעד היום לא זכה להרבה סיקור כלכלי ולפיתוח ברמה דומה למה שלונדון זכתה לה. יש הסבורים שהעתיד אשר עומד לבוא, דווקא יכול לעזור לאזור זה.

השקעה בצפון אנגליה

אפשר לראות מספר סימנים לכך. ראשית, אם הברקזיט יצליח, לא מעט חברות יעזבו את אנגליה ובפרט את לונדון, זה אומר שמחירי הנדל"ן יכולים לרדת לזמן מה, אך מיד לאחר מכן המחירים יחזרו לטפס, כי אלה המאפיינים שלהם. לכן סביר להניח שאם הברקזיט יתרחש, צפון אנגליה תהיה מפריחה כלכלית.

שנית, סביר להניח שאותם אזורים יצטרכו האצה כלכלית על מנת לצמצם את הפער שנוצר בבריטניה כתוצאה מהתהליך, לכן יתחיל תהליך של פיתוח והשקעה גם בצפון אנגליה.

שלוש, מאחר ומדובר באזור שקרוב לים, אז מדובר למעשה באזור שקל מאוד להשקיע בו ויותר מזה, יש סיבה טובה תעשייתית, תיירותית ואחרות להשקיע באזור. אנחנו יכולים לראות לא מעט מהגרים שמגיעים לשם, לא מעט חברות מעבירות לשם את המפעלים או פותחים אותן שם בכוונה.

ארבע, רמת החיים וסוג החיים שם. להבדיל מלונדון הסואנת והסוערת, אנחנו יכולים למצוא בצפון אנגליה ביטויים שונים לרמת ולאיכות החיים. לכן אנחנו יכולים ליהנות מהשקעות בסדרי גודל שונים ויהיה לנו קהל יעד שיוכל וירצה לשכור את הנכסים שלנו.

צריך לומר משהו כללי על השעות באנגליה ובפרט בצפונה, יש לנו הרבה יותר סיכוי להצליח שם ולקהל רווח מאשר בארץ, מה עוד שאנחנו יכולים גם לבצע את העסקה בעלויות הרבה יותר נמוכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *