קרינה אלקטרומגנטית

מיגון קרינה אלקטרומגנטית היכן מומלץ לבדוק

חשיפה מוגברת לקרינה יכולה לסכן באופן משמעותי את האדם החשוף אליה. במציאות הקיימת כיום, כל אדם חשוף באופן כזה או אחר לקרינה מיינת או קרינה בלתי מייננת. כל עוד החשיפה איננה משמעותית, הרי שאין סכנה ממשית בדבר. אולם, כאשר מדובר בחשיפה ארוכת טווח לקרינה אלקטרומגנטית מכל סוג, הרי שמדובר בסכנה לבריאותו של כל אדם אשר חשוף באופן משמעותי לקרינה. מכיוון שכיום לא מעט מתחמים המיועדים הן לצרכי מגורים והן לצרכי עבודה חשופים באופן משמעותי לקרינה אלקטרומגנטית מהסביבה, הרי שחשוב מאוד לבצע בכל מתחם אשר נחשד כי הוא חשוף קרינה בדיקות קרינה ייעודיות שמטרתן היא לזהות את כמות הקרינה הקיימת בכל מתחם באשר הוא.

קרינה אלקטרומגנטית

מהי קרינה

קרינה מתחלקת לשני סוגים: קרינה מייננת וקרינה בלתי מייננת. בעוד שהקרינה המייננת נובעת מחומרים רדיואקטיביים שונים כגון: מכשירי רנטגן, גז ראדון ועוד, הקרינה הבלתי מייננת היא קרינה אשר מתחלקת לשלושה סוגים: קרינה רדיו, קרינת סלולר וקרינה אלקטרומגנטית. קרינת רדיו היא קרינה אשר נפוצה בשל תדרי רדיו אשר קרובים אל כל מתחם באשר הוא, הקרינה הסלולרית היא קרינה אשר מופצת ממכשירי סלולר במקום ומאנטנות סלולריות קרובות למקום והקרינה האלקטרומגנטית היא קרינה אשר מופצת מארונות חשמל, מקווי מתח שונים ועוד. כל אדם אשר חושד כי ארון החשמל שלו דורש בדיקה בשל הפצה בלתי מבקרת של קרינה אלקטרומגנטית לבית או כל אדם אשר מתגורר ליד עמודי חשמל שונים בעלי רמות מתח שונות, יכול לבצע בדיקת קרינה.

היכן מומלץ לבדוק רמת קרינה אלקטרומגנטית

כאמור, כאשר מדובר בקרינה אלקטרומגנטית, מדובר בקרינה אשר מצויה כתוצאה מארון חשמל לא תקין או כתוצאה מעמודי חשמל סמוכים למתחם, בעלי קווי מתח שונים. חשוב מאוד לבדוק כל מתחם אשר ממוקם בקרבת עמודי חשמל שונים או כל מתחם אשר יש חשד כי ארון החשמל שלו איננו תקין באופן כזה או אחר. בדיקת קרינה אלקטרומגנטית חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע מומחה בתחום זה, בעל אסמכה ותעודה מטען המשרד להגנת הסביבה לעסוק בתחום זה באופן מקצועי ומהימן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *