לוחות חשמל

לוחות חשמל – מה אנחנו צריכים לדעת עליהם

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל מבנה, בין אם זה מבנה עסקי או אחר, הוא לוח חשמל. אי אפשר להשתמש בנכס מבלי שיהיה בו לוח אשר אליו יגיעו כל צינורות וחוטי החשמל השונים שמחווטים במבנה ומפעילים את מערכת החשמל של המקום. 

לוחות חשמל יכולים להיות מותקנים בצורות שונות. בין היתר, אנחנו יכולים להתקין אותם בתוך הנכס או בחלקו החיצוני, בחדר המדרגות או במסדרון הכניסה, זה תלוי כמובן בסוג הנכס ובגודל שלו. יש מקרים בהם אנחנו נמצא את לוח החשמל בתוך חדר מיוחד, כמו למשל מחסן או מקום אחר. יש להדגיש, ברמת העיקרון, לכל קומה אמור להיות לוח משלה, אלא אם מדובר בבית פרטי או נכס יחיד עם יותר מקומה אחת, אז כל הקומות יהיו מחוברים אל אותו לוח. 

לפני שנסביר מה אנחנו צריכים לדעת על לוחות חשמל לפני שאנחנו מתקינים אחד כזה, חשוב להבהיר, היחידי שיכול להתקין אותו הוא חשמלאי, כאשר בשביל לוודא שאכן הוא תקין ועובד בצורה טובה, אזי שעלינו להזמין ביקורת מחברת החשמל שתאשר את התקינות שלו ואת השימוש בו. 

מה אנחנו צריכים לדעת על לוח חשמל

כפי שאפשר להבין, אל הלוח מחוברים כל החוטים והחיווטים השונים של המקום. מה שאומר, שעלינו להקפיד הקפדה יתרה על הבטיחות של הלוח וכן של השימוש בו. בין היתר, זה אומר שהוא צריך להיות חסין מפני מים וכן מפני אש, וכן, יש למנוע מצב שילדים יוכלו לפתוח את ארון החשמל ולשחק בלוח. 

הלוח צריך להיות בנוי בצורה ברורה, בין אם זה על פי נכסים, ובין אם זה על פי חדרים, כך שיהיה ברור בדיוק למה שייך כל מתג וכל כפתור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *