אלימות כלכלית

אלימות במשפחה: מהי אלימות כלכלית?

אלימות כלכלית

לצערנו הרב, לא מעט אנשים מתמודדים על אלימות בתוך המשפחה, כולל אלימות כלכלית. חלקם מודעים לכך ואינם יכולים לעשות דבר. חלק אפילו אינם מודעים לכך שהם חווים אלימות. אנחנו צריכים לתת להם את כל הכלים בשביל להתמודד עם המצב ולעזור להם לצאת ממנו.

אתם יודעים על אלימות במשפחה? דווחו

אחת הבעיות הקשות ביותר בהתמודדות עם אלימות בתוך המשפחה זו השתיקה. לא רק של האנשים שמתמודדים עם האלימות באופן ישיר, כלומר האנשים שנפגעים ממנה, בין אם מדובר באלימות כלכלית, פיזית או מילולית, אלא גם אנשים בסביבה הקרובה והרחוקה, אלה שיודעים שקיימים אירועים של אלימות ואינם עושים דבר בעניין. לכן אל תתנו יד לאלימות במשפחה, לא משנה אם אתם עדים לה מקרוב או מרחוק.

בשביל להבין מתי עליכם להתמודד עם הסיטואציה, מתי צריך לעשות מעשה, חשוב להכיר את ההבדלים שבין סוגי האלימות השונים, בין אם זו אלימות פיזית, אלימות מילולית או אלימות כלכלית. חשוב להדגיש, כל מעשה אלימות, אקטיבי או פאסיבי, אלימות שמקורה במכות, מילים או מעשים כאלה ואחרים, זו אלימות שגורמת נזק בלתי יתואר. צריך להילחם נגד האלימות, גם אם זה אומר להגיש תלונה במשטרה, תביעה בבית משפט או כל דבר אחר.

אילו סוגי אלימות קיימים?

אלימות פיזית

על פניו זו האלימות "הקלאסית". כולנו שמענו עליה, כולנו קוראים עליה בעיתונות או צופים בה בטלוויזיה. מדובר על אלימות שכוללת מכות מכל סוג שהוא. הרבה פעמים מי שנוהג כך, מבקש סליחה, מבטיח שזו הפעם האחרונה. אך צריך לומר את האמת, אחרי הפעם הראשונה, תמיד תבוא הפעם השנייה אם לא עוצרים את זה.

אלימות מילולית

מדובר על ביטויים קשים שנאמרים בצורות שונות. הביטויים יכולים להיאמר באופן מילולי, בטקסטים, כשנמצאים לבד וגם בפרהסיה. אלימות כזו יכולה להיות משפילה, מאיימת ומפחידה.

אלימות כלכלית

אנשים לא תמיד תופסים אותה כאלימות, אך זו אלימות לכל דבר. מדובר על מניעת כסף, למנוע אפשרות לבצע הוצאות, לקנות מוצרים בסיסיים או מוצרים שונים לחיים. אפילו שליטה על חשבון בנק וכרטיס אשראי נחשבים לאלימות כלכלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *