שתלים דנטליים: באילו מקרים זה מתאים?

כיום, כבר כמעט כל אחת ואחד יודעים כי ניתן לשקם את חלל הפה על ידי ביצוע השתלת שיניים דנטליים. שיטה זאת להשלמת שיניים חסרות, מתאפשרת בכול גיל, בעוד שהיא נעשית על ידי טכנולוגיות מתקדמות באמצעותן ניתן להשלים עצמות בלסתות ובשורשי השן באמצעות חומרים טבעיים או כאלה שנטמעים בצורה נכונה בחלל הפה. לאחר מכן, ניתן לשתול על גבי העצמות והשורשים: שתלי שיניים שמהווים פתרון קבוע למילוי חלל הפה. 

מה זה שתלים דנטליים ומתי זה מתאים?

שתלים כאלה מתאימים, כמו שהזכרנו, לכול אדם בכול גיל, והם נועדו עבור מי שחסרות לו שיניים עקב סיבות שונות ומגוונות. השתלת שיניים מבצעים עקב הזנחה כללית של השיניים ובשל נשירה של שיניים טבעיות. את ההשתלה מבצעים במידה ויש שיניים שבורות או סדוקות שלא ניתן להשלים. עוד מגיעים גברים ונשים לתהליך בעקבות הצורך בשיקום חלל הפה, בעת שישנן שיניים שיש להחליף בשל טיפול שורש ושן שנחלשה עם הזמן. 

חשוב לדעת כי שתלים מקנים פתרון אידיאלי למי שרוצה מערכת שיניים חלקי או מלאה שתמלא את החלל של שיניים אחרות. רבים מעדיפים שתלים כפתרון פרקטי ואסתטי על גבי שיניים תותבות, בעוד שהשתלים קבועים לאורך שנים ומחזיקים מעמד לעיתים עד גילאים מופלגים במיוחד ועד סוף החיים!

תהליך השתלת שיניים

לפני הכול, חשוב לדעת כי את התהליך מבצעים רק במרפאות שיניים שעוסקות בהשתלות שיניים. בצעו את התהליך אצל רופאים מומחים. השלבים בתהליך יחלו מבדיקת השיניים והחניכיים עד לבניית מערכת שיניים חדשה או השלמה של שיניים חסרות. לאחר מכן בוחר המטופל את סוג השתלים שירצה תוך היוועצות והתאמה מקצועית של הרופא, בעוד שניתן לבחור שתלי טיטניום, זירקוניה או חרסינה. 

מערכת ההשלמה נבנית תוך תהליך הסתגלות שנועד כדי לאפשר למטופל להסתגל לשתלים. לאחר מספר חודשים, ולאחר התאמה מלאה – הופכים השתלים לשיניים קבועות בעוד שהרופא מקבע אותן ומאפשר חיוך מושלם, נוחות בשתייה אכילה, דיבור תקין  – ואיכות חיים טובה בהרבה! מזאת שהייתה לפני תהליך ההשתלה. 

למידע נוסף, מרפאת שיניים בשערי תקווה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *