תהילים יומי ליום רביעי

תהילים יומי ליום רביעי

ספר תהילים הוא ספר ששייך לכל יהודי. הספר אשר מכיל בתוכו מאה וחמישים מזמורים מלאי הודיה, בקשה ותחנונים. הספר שנותן לנו את המילים כאשר אנחנו רוצים לפנות אל בורא עולם ולהודות לו על כל הטוב, לבקש רחמים ושפע או לתנות בפניו את צערנו. אמנם מדובר על ספר ארוך למדי שלא קל לסיימו בבת אחת – כדי לקרוא את כל פרקי הספר נדרשים לנו כשעתיים. אבל ניתן לסיים בכל שבוע ספר תהילים וזאת בחלוקה לפרקי תהילים יומיים, למשל תהילים לשני, שלישי, רביעי וכן הלאה. אם נקרא בכל יום את הפרקים היומיים הרי נוכל ביום השבת לסיים את הספר.

מה זה מועיל לנו?

קריאת פרקי תהילים מועילים לנו במספר מישורים. ראשית יש להם תועלת מוחשית ומשמעותית לחיים שלנו. לא פעם אנחנו מתמודדים עם קושי. זה יכול להיות קושי זניח כמו מעמד חברתי, אך עשוי להיות קושי מהותי כמו בעיות בריאות, ציפייה לילד או לזיווג וכן הלאה. אך תמיד יש בידינו את הכוח לפנות אל מי שהכול ממנו ולבקש ממנו. כשמבקשים מבורא עולם פונים אל הכתובת הנכונה, אל מי שיכול יותר מכולם להושיע ולעזור.

התועלת בחיבור אל בורא עולם

כמו כן יש לציין תועלת משמעותית נוספת והיא החיבור לבורא עולם. אלוקים יצר אותנו ואת כל הקשיים שלנו כדי שנפנה אליו, נביט למרום ונבקש ממנו. הפניה הזו יוצרת קשר ישיר ביננו ומעשירה את החיים שלנו בצורה מדהימה. כי כאשר אדם מחובר אל אלוקיו הוא מתחבר אל מקור השפע ונותן לנשמה שלו את החיות ואת המזון המתאים. נזכור כי בורא עולם מעמיד אותנו מול מצבים שונים כדי שנביט מעלה ונזכור כי הכול ממנו ומידיו.

השלווה והרוגע

כמו כן כאשר קוראים תהילים ליום רביעי הנפש שלנו זוכה לרגעים של נינוחות ושלווה. אנחנו נהנים מתחושה שיש לנו על מי להישען. יש מי שמנהל לנו את החיים ומעמיד אותנו מול הניסיונות השונים בחיים שלנו. התחושה המענגת הזו משפיעה על שלוות הנפש ועל הכוחות שלנו לצלוח את כל הקשיים והניסיונות בשלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *