מורה פרטי לאנגלית עסקית

מורה פרטי לאנגלית עסקית

מורה פרטי לאנגלית עסקית
רובנו יודעים אנגלית ברמה מסוימת, חלקנו למדנו את השפה באמצעות שירים, תוכניות טלוויזיה, סרטים או אפילו באמצעות שיחות עם דוברי השפה במהלך השנים. לצד כל זה, רובנו גם למדנו אנגלית בבית הספר או בתיכון ומכאן הידע הרב שלנו בשפה.

עם זאת, אם אנחנו אנשי עסקים אשר צריכים להיפגש עם גורמים שונים (החל מאנשי עסקים, דרך עורכי דין, רואי חשבון ואנשי מקצוע וכלה בגורמים מהרשויות השונות), לקרוא מסמכים באנגלית, להגיש הצעות, מסמכים חתומים או להציג מצגות באנגלית, אין זה מספיק שנעשה זאת באמצעות האנגלית השגורה בפינו. לא בגלל שהיא לא טובה אלא בגלל שהיא פשוטה לא אנגלית עסקית, היא אנגלית מדוברת, אנגלית אשר מתאימה לניהול דיאלוג יומיומי, אנגלית שמתאימה לקריאת ספרים או לצפייה בסרטים, אך לא מדובר באנגלית שיכולה, בהכרח, להתאים לניהול דיאלוג עסקי. דיאלוג שכולל מושגים ונוסחים אשר לא בהכרח קיימים בשיח היומיומי ולעיתים מושגים מסוימים אשר ביום יום, מבטאים מאפיין מסוים, הרי שבעולם העסקי יש להם חשיבות אחרת.

לשם כך, אנחנו נידרש לשכור את שירותיו של מורה פרטי לאנגלית עסקית. מדובר בדוברי אנגלית (בדרך כלל שפת אם) אשר מכירים את השפה על בוריה, לא רק מהצד הספרותי או היומיומי שלה, אלא הם מכירים גם את עולם העסקים ועל כן גם את השפה האנגלית על הבסיס העסקי. במילים אחרות, מדובר במורים שיודעים להבחין בין ביטוי יומיומי לביטוי עסקי, הם יודעים מונחים ומושגים עסקיים אשר שגורים בפיהם של אנשי עסקים, פרשנים ומומחים בתחום, וכן אנשי מקצוע מסביבה עסקית רחבה (עורכי דין, רואי חשבון וכדומה). כך הם יכולים לעזור לנו ללמוד את השפה בצורה נכונה ויעילה אשר תעזור לנו בבוא העת לנהל דיאלוג עסקי נכון.

מה לומדים במהלך שיעורי אנגלית עסקית

במהלך השיעורים המורה יעבוד איתנו על מספר רבדים. הנחת היסוד היא כמובן שהידע הבסיסי באנגלית קיים, אם לא מעבר לכך. במידה ויש צורך הוא יחזור איתנו על דקדוק, זמנים וכדומה. בהמשך הוא ילמד אותנו מונחים ומושגים שקשורים לתחום העסקי וכן את ההבדלים בין הביטויים העסקיים לביטויים רגילים. בנוסף הוא ילמד אותנו לקרוא עיתונות כלכלית ומסמכים שונים בשפה האנגלית. במהלך חלק זה נלמד כיצד לקרוא את המסמכים, איך מבינים אותם בצורה נכונה, כיצד כותבים מסמך עסקי כפי שמצפים מאיתנו.

שלב נוסף של לימוד אנגלית עסקית הוא כיצד מנהלים חברה או קבוצה של דוברי אנגלית. כיום לא מעט ישראלים יוצאים את הארץ, עושים רילוקיישן במסגרת מקום העבודה שלהם ומנהלים קבוצות של עובדים בארץ היעד. מן הסתם הם צריכים לנהל אותם באנגלית. לשם כך עליכם לדעת כיצד לנהל עובדים בשפה זו וכיצד לעבוד עם לקוחות וספקים באנגלית, כך שהם יבינו אותם. חשוב לציין, שיחד עם לימודי אנגלית עסקית, יש גם להכיר את תרבות הניהול של החברה, ובאופן כללי את התרבות העסקית במקום. לא היינו רוצים להגיע למקום מסוים ולהתנהל בגישה שאיננה מתאימה לו.

כיצד לומדים אנגלית עסקית

הלימודים, בדומה ללימודי אנגלית רגילים, יכולים להיערך באופן פרטי, אחד על אחד, אך הם גם יכולים להיערך בקבוצה של מספר אנשים מול מורה. לא פעם, חברות שוכרות מורים פרטיים שילוו מספר עובדים וילמדו אותם אנגלית עסקית. כמובן שככל שהקבוצה קטנה יותר, כך הסיכוי ללמוד טוב יותר עולה.

הלימודים כוללים תרגולים, שיעורי בית ובמקרים מסוימים גם מבחנים על מנת להפנים את החומר בצורה טובה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *