בנייה ירוקה למוסדות חינוך

לבנות ירוק – בנייה ירוקה למוסדות חינוך

אפשר להגיד שבימינו אנו, באמת כבר ראינו הכל וזה כולל מגיפה שמתרחשת פעם ב-100 שנים. ואם ראינו הכל, זה אומר שהפכנו מודעים יותר לעולם, לסביבה ולעצמינו. בעקבות זאת, זה כלל לא מפתיע שמוסדות חינוך רבים מתחילים לחפש דרכים יצירתיות שיסייעו להם לשמור כמה שיותר על הכדור עליו אנו חיים, ראו כאן לדוגמא. 

בנייה ירוקה למוסדות חינוך – הנה היתרונות שבה

ניצול מירבי של החומרים 

בנייה ירוקה ברובה נעשית על ידי חומרים ממוחזרים או חומרים המיועדים למחזור השימוש. האפשרות למחזר חומרי גלם בעבור בנייה מחודשת חוסך בכמות חומרי הגלם, חוסך בעלויות החומרים ומאפשר את ניצול החומרים עד תום.

בידוד תרמי

נושא הבידוד הוא חיוני וחיובי כאחד גם במוסדות חינוך וגם בבתים פרטיים ובבניינים. הבידוד נעשה בגגות, בקירות ולעתים גם בחלונות, דבר המאפשר איטום מוחלט של החדרים ומניעת קור או חום מתוך החדר או אל תוך החדר. 

שיפור המערכת האקולוגית

עצם הבנייה הירוקה מאפשרת לטבע להמשיך ולהתקיים בעוד קיימת נוכחות מבנה בו. שימוש בחומרים שיכולים להיות ממוחזרים, שימוש באנרגיות סולאריות ובאנרגיות המים יכולות להיטיב הן עם המבנה והן עם הטבע הצומח סביבו.

העברת מסר

מאחר ואנחנו כבר יודעים הכל, למה לא להעביר את זה הלאה לדורות הצעירים שיכולים רק לקבל את התורה הזו הישר לידיים? בנייה ירוקה במוסדות חינוך מראה לדורות הצעירים שלא די במילים בכדי לשנות סדרי עולם, אלא המעשים הם שחשובים לא פחות והם רואים זאת מתוך המוסד המלמד.

לסיכום,

נדמה שבעתיד הלא כל כך רחוק לא יהיו קיימים יותר מבנים שהם לא מבנים ירוקים זאת מכיוון שההבנה שבנייה ירוקה משנה המון מתחזקת יותר ויותר עם השנים ועם הדורות הצעירים שגדלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *