תשתיות BIG DATA מתקדמות

תשתיות BIG DATA מתקדמות

מה אומר המושג BIG DATA ומהן תשתיות BIG DATA מתקדמות. אם אתם רוצים לנהל את הארגון שלכם בצורה טובה יותר – חשוב שתדעו יותר על הדרך לעשות זאת והיא באמצעות מסד נתונים גדול יותר בארגון.

תשתיות BIG DATA מתקדמות

אבל מה זה BIG DATA ?

BIG DATA  בעברית: נתונים גדולים, הוא מונח המתאר את נפח הנתונים הגדול – הן מובנה והן בלתי מובנה המשמש עסק על בסיס יום-יומי.

 

כאשר מתייחסים למושג זה, לא מדובר דווקא על כמות הנתונים, אלא על היכולת לנתח נתונים בצורה מוגדלת ולקבל תובנות אשר מובילות להחלטות טובות יותר ומהלכים עסקיים אסטרטגיים.

 

BIG DATA  מאפשר קבלת היסטוריית נתונים גדולים תוך היכולת לבצע שיקולים שוטפים בעוד שהמונח "נתונים גדולים" הוא חדש יחסית, והוא מתייחס לפעולת איסוף ואחסון כמויות גדולות של מידע לצורך ניתוח עתידי בארגון.  כדי להבין יותר על מושג זה וכניסתו לעולם הפנים ארגוני – חשוב לדעת כי המושג והקונספט של BIG DATA  צבר מומנטום בתחילת שנות ה -2000, כאשר האנליסטים בתעשייה ביטאו את הגדרת הזרם המרכזי של נתונים גדולים אל שלושה סוגים עיקריים ביניהם:  נפח הנתונים – באמצעות BIG DATA ארגונים אוספים נתונים ממגוון מקורות, כולל עסקאות עסקיות, מדיה חברתית ומידע ממידע על חיישנים או מחשב-מכונה.  מהירות – באמצעות תשתיות BIG DATA נתונים זורמים במהירות חסרת תקדים ולכן הם מאפשרים את האופציה לטפל בהם בזמן.  מגוון – הנתונים מגיעים בכל סוגי הפורמטים – החל בנתונים מובנים ומספרים במסדי נתונים מסורתיים ועד למסמכי טקסט לא מובנים, דוא"ל, וידאו, אודיו, נתוני מניות ועסקאות פיננסיות. BIG DATA  מתייחסים לשני משתנים נוספים ביניהם:  שינויים –  בנוסף למהירויות ולסוגים ההולכים וגדלים של נתונים, זרימת הנתונים יכולה להיות מאוד לא עקבית עם פסגות תקופתיות. BIG DATA מקנה את היכולת להתמודד עם שינויים המתרחשים בכל יום.  מורכבות –  הנתונים של היום מגיעים ממספר מקורות, מה שמקשה על קישור, התאמה, ניקוי והפיכת נתונים במערכות. עם זאת, באמצעות BIG DATA   ניתן לקשר בין הנתונים, לנהל היררכיות ולעשות הכל בשליטה ובמהירות.  אז אם אתם רוצים להתייעל, להתקדם וליהנות מתשתיות מוצלחות – BIG DATA הוא הפתרון עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *