עיסוי תינוקות להתפתחות

יתרונות בעיסוי תינוקות להתפתחות

ישנה חשיבות רבה וגדולה, במגע רך ועדין בזמן עיסוי בתינוק ובעיסוי בכלל, בילדים קטנים – כוחו של מגע זה מרגיע את התינוק וכן משפר את פעולת המעיים, ומחזק את הקשר הכה חשוב שבין התינוק לבין הוריו. קשר זה, הבא עם מגע האם והתינוק מחבר את שניהם ומרגיע את התינוק.

האם אפשר לעשות עיסוי לתינוק?

עיסוי לתינוק, תורם רבות לרוגע ולביטחונו של התינוק, למידע נוסף. תינוק כשנולד, משווע למגע שכזה על ידי הוריו ומרגיש יותר ויותר מחובר אליהם דרך מגע זה. הרוגע שבתינוק, נובע מהמגע המתמשך עם ההורה וכך נשמר למשך כל חייו.

מגע חם ונעים ניתן לשלב עם סוגי שמנים עדינים המתאימים לתינוקות ולא בכאלה שאינם מיועדים לעורו הרגיש של התינוק. שמן שקדים מאוד מומלץ כדי לעסות בו את התינוק שכן שמן זה הוא בריא ואינו גורם לתופעות לוואי לגופו העדין. בכל מקרה כדאי להתייעץ עם רופא לפני על פעולה.

מתי כדאי לבצע את העיסוי לתינוק?

כמובן שניתן לבצע עיסוי לתינוק לכל אורך היום, אך כדאי מאוד לוודא כי התינוק רגוע ואחרי שינה טובה ושהמגע נעים לו. רוב התינוקות כמהים למגע כזה של הוריהם לכן הזמן והרוגע שצריך שיהיה לתינוק, חשוב מאוד.

כמובן שאין לבצע את העיסוי בזמן שהתינוק בוכה או לא מרגיש טוב. מומלץ כן לבצע את העיסוי אחרי אמבטיה נעימה כשהתינוק רגוע וכן לפני השינה, כדי להשרות עליו רוגע. את העיסוי כדאי לבצע כשהתינוק אינו רעב, יחד עם זאת, לא מומלץ לבצעו מיד אחרי האוכל. קבעו שעה מסוימת ביום שבו תבצעו בו את העיסוי

איך נדע שהתינוק נהנה מהעיסוי?

בזמן עיסוי התינוק, שימו לב לסימנים בתינוק המעידים על הנאה כפי שאפשר ללמוד בקורס מורי יוגה. זה יכול להתבטא בחיוכים וצחוק, תנועות קופצניות וכן פתיחת ידיים לצדדים.

אלה הם מסוג הסימנים, שיכולים להעיד על הנאה וחביבות מצדו של התינוק בזמן כייפי זה. חשוב גם לשים לב לסימנים שהתינוק מעביר לכם, האם הוא נהנה או לא, ממה הוא נהנה יותר וממה לא. כך תתרגלו לעשות זאת בצורה ובדרך שאהובה עליו.

קורס מורי יוגה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *