מחשוב ענן

יתרונות של מחשוב ענן

מחשוב ענן

בשל ניסיון של אנשים רבים עם אבדן חומרים חשובים מהמחשב, הנייד וממכשירים נוספים – התגבשה בשנים האחרונות טכנולוגיה שפתרה את המצוקה, והיא מחשוב בענן. טכנולוגיה זאת היא טכנולוגיה מרוחקת שאחת מיתרונותיה הבולטים היא שמירת כל החומר הממוחשב שלנו, ולא רק הממוחשב אלא כל החומרים שלנו מהניידים, הטאבלטים, והסמארטפונים בצורה הרמטית בשרתים מרוחקים.

מחשוב בענן היא טכנולוגיה חדשנית שעליה אף עובד אחסון אתרים כבר שנים רבות. חברות אחסון אתרים בישראל משתמשות בטכנולוגיה זו, אבל מה היתרונות של מחושב בענן וכיצד הוא מייעל ארגונים וחברות, ואף אנשים פרטיים? הכל בהמשך.

קצת לעומק על מחשוב ענן

מחשוב ענן הם שרותי מחשוב הניתנים למשתמש באמצעות מחשב מרוחק, אליו מתחבר המשתמש דרך רשת האינטרנט או באמצעות קו תקשורת ייעודי. הטכנולוגיה מבוססת על תרשימי זרימה של  מערכות מחשוב, שפועלים בצורה מרוחקת, ומופעלים מיחידות קצה. בדרך זאת המשתמשים בטכנולוגיה יכולים לנהל מערכות מחשוב בגישה מרחוק ולשמור את כלל הנתונים ממחשבם ללא צורך בעשיית גיבוי בדרך הישנה בסוף כל יום.

מהן היתרונות של מחשוב ענן?

למחשוב ענן ישנן יתרונות רבים שהראשון הוא הדרך לגבות את החומרים המשרדיים – באמצעות טכנולוגיה ניתן לגבות את כל החומר המשרדי.

גיבוי של סמארטפון וטאבלטים – באמצעות הטכנולוגיה ניתן לגבות את כל מה שקיים על הטאבלטים והסמארטפונים שלנו, כולל כמובן מספרי טלפון כתובות ורשומות חשובות.

התקנת תוכנות – עוד ניתן להתקין תוכנות ולחבר איליו מחשבים ותוכנות שהארגונים צריכים עם תשתיות כשירות.

שרת אחד לכל התוכנות – מחשוב ענן מספק  יתרון לחברות בכך שהוא נותן שרת אחד לכל התוכנות בחברה. בעבר, ארגון היה צריך להחזיק חמישה עד שישה שרתים לכל הארגון. כיום, מחשוב ענן פותר את הנושא עם שרת אחד לכל הארגון ובכך חוסך משאבים.

זיכרון גדול יותר – יתרון נוסף במחשוב ענן הוא זיכרון גדול יותר. הטכנולוגיה מאפשרת זיכרון גדול יותר ואיסוף נתונים רב לארגון או לאדם הפרטי.

חסכון כספי – לארגונים רבים הטכנולוגיה חוסכת כסף ומשאבים – בשל החיסכון בהוצאות המחשוב שיורדות, ההפחתה היא בצורך בגיבויים,באיסוף חומר, בפחות שרתים ובפחות משאבים.

פחות זמן בשחזור חומרים – חשוב לדעת שמחשוב ענן מאפשר חסכון רב בזמן וכסף בשחזור מידע שאבד. במקרה שאבד לכם מידע בין אם מדובר במידע ממחשבים, או ממכשירים סלולריים, ניתן תוך דקות לאתר אותו. בכך חוסכים, זמן משאבים והמון עצבים.

לסיכום, כדי להבין יותר על הטכנולוגיה, מוטב להעמיק וליצור קשר עם חברות המתמחות בענן, ולדעת כיצד ענן יכול לתרום לכם בין אם אתם עסק קטן או ארגון ענק.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *