עוד לילה רטוב – כיצד מתמודדים ההורים עם הרטבת לילה ע"פ ד"ר קובי שגיא

שוב הילד קם רטוב? שוב צריך לכבס עבורו את הפיג'מה, את הסדין ואת השמיכה ויש לטפל במזרון הרטוב? נכון שזה מתסכל? אם גם אתם מזדהים עם הדברים, אתם כנראה גם כן נמצאים באותה ספינה, (במים?…) וסובלים מהתופעה של הרטבת לילה אצל ילדים.

הרטבת לילה אצל ילדים שכבר נגמלו מהרטבה ביום היא תופעה מאוד מעיקה משתף ד"ר קובי שגיא. הילד כבר אינו מעוניין לישון עם חיתול ובצדק. הוא מרגיש גדול, הוא חש בהשפלה בעצם העובדה שהוא קם רטוב ובכלל הוא רוצה לקום יבש כמו גדול. ברור שההורים מעוניינים גם כן לראות את השנוי וליהנות מבקרים רגועים, שלווים, ללא ריחות וללא טרחה ועבודה סביב הילד המרטיב.

אז מה עושים?

על מנת להתמודד עם הרטבת לילה יש שורה שלצעדים אשר בהם אפשר לנקוט וישנם פתרונות אשר אותם אפשר לנסות משתף ד"ר קובי שגיא.

מה למשל?

להעיר את הילד באמצע הלילה על מנת שהוא ילך לשירותים. זוהי דרך שלא כולם ממליצים עליה. יש האומרים  כי הילד ילמד בצורה כזו שהוא לא האחראי להרטבה. אם מעירים אותו מה טוב. אם לא מעירים אותו הוא קם רטוב.

יש הטוענים כי הדרך היא באמצעות הגבלת שתייה לפני השינה. הם סבורים כי ילד שהולך לישות מיובש יקום יבש. אז גם כאן לא כולם מסכימים. כי ילד מיובש זה לא דבר נכון ולא דבר בריא במיוחד בלילות הקיץ החמים.

יש הממליצים על מבצע נושא פרסים. זה יכול להות יעיל אצל ילד שהוא חסר מוטיבציה. אך בדרך כלל לא זו הבעיה. ילד לא רוצה לקום רטוב.

ד"ר קוב שגיא וד"ר טל שגיא ממליצים

ד"ר קובי שגיא ממליץ על פעמונית שמסייעת לילד ללמוד לשלוט על עצמו ולהתעורר לשירותים במהלך הלילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *