פשפש המיטה – איך הוא יכול להשפיע עלינו

כמה פעמים קרה שהתעוררתם בבוקר וגיליתם שהגוף שלכם מלא בעקיצות, כמה פעמים קרה שקמתם מן המיטה והרגשתם אי נעימות לא מובנת באזורים שונים של הגוף. סביר להניח שאם זה קרה לכם, אז גם אתם מתמודדים עם פשפשים במיטה. 

אלה לא סתם פשפשים, מדובר בסוג של פשפש המיטה אשר מופיעים במקומו שונים על המזרון ויכולים להשפיע עלינו בצורות שונות. בעבר הפשפשים נעלמו מהעולם בעקבות שימוש בחומרים שונים כמו למשל DDT, עם זאת בעקבות הפסקת השימוש בחומר זה, אז אנחנו יכולים למצוא אותו בתפוצה רחבה יותר, בין אם זה אירופה, צפון אפריקה, וכן גם בישראל. ההערכה היא שיש עלייה ניכרת במהלך השנים בתפוצה שלהם בארץ במשך השנים. 

פשפשי מיטה יכולים להופיע בצורות שונות, כאשר בדרך כלל המדרג הוא מביצה, נימפה ובוגר. חשוב להדגיש, מדובר על פשפשים שיכולים להשפיע לא רק על בני אדם אלא גם על חיות, למשל, תרנגולים, עכברים ועוד. מדובר על כל מי שיש לו דם חם. מן הסתם, אם כך, הרי שאותם פשפשים יכולים להשפיע על בני אדם בצורה ישירה ובצורה עקיפה. 

כיצד אפשר לטפל בהם

כמו במקרים אחרים של מזיקים וחרקים שונים, הרי בשביל להתמודד עם פשפשי מיטה, צריך לפנות אל זיסמן הדברות מדבירים מקצועיים שיכולים לבצע את העבודה. הם ידעו כיצד לאבחן את המצב, כיצד להשתמש באמצעים שיכולים לעזור בשביל להדביר ולמנוע את התפשטותם. 

חשוב להדגיש עוד, יש לאוורר את המזרונים והמצעים, יש לנקות אותם היטב, ולדאוג ששום דבר לא יישאר עליהם. ככל שנקפיד יותר על הניקיון ועל ההדברה, כך יש יותר סיכוי שנצליח להתגבר ולמנוע את התפשטותם, כך יש יותר סיכוי שנוכל למגר את התופעה. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *