אוטיסט הוא בנאדם שמתאפיין בהפרעות בתקשורת יומיומית ונכשל בביצוע פעולות פשוטות בשל לקויות רבות שמקורן אינו ברור לגמרי. טיפול באוטיסטים נעשה במסגרות ייחודיות ומיועד למזער ככל האפשר את ההפרעות ולשפר את איכות חייהם ותפקודם, כמו גם את הביטחון העצמי והיכולות המנטליות, המוטוריות והקוגנטיביות. הספקטרום האוטיסטי כולל תופעות רבות בדרגות חומרה שונות ולכן טיפול באוטיסט הוא טיפול פרטני שנועד להתמודד עם הקשיים והמצוקות מהם הוא סובל מדי יום. כמו כן נועד הטיפול להקל ככל האפשר על האוטיסט ובני משפחתו גם על המטפלים בו, מתוך ידיעה שאי אפשר לחסל את התופעה לחלוטין, בניגוד לתרופות שגורמות להבראה ממחלה.

>>> למדו על הפחתת תסמיני אוטיזם באתר של טלי אנגור

טיפול באוטיזם ורפואה משלימה

גם לרפואה משלימה יש תפקיד בטיפול באוטיסטים. באמצעות רפואה משלימה אפשר לשפר את מצבם על ידי נטילת תוספי מזון, בדיקת מערכת העיכול ומציאת הקשר בין תזונה לקויה להתנהגות אוטיסטית, הכוללת תסמינים כמו היעדר קשר עין, צריכת פחמימות מופרזת, כשלים בזיהוי אותיות ומספרים וחוסר תפקוד חברתי. מחקרים מצביעים על קשר בין ההרכב הכימי של המזונות אותם צורכים האוטיסטים להפרעות ההתנהגותיות שלהם, וכאן יש בהחלט מה לעשות במטרה לשפר את המצב. לפיכך נדרש למטפל דו"ח מפורט על מצבו הבריאותי של המטופל, כדי לבצע אנליזה ביוכימית ולהתאים לו תוספי מזון והוראות להרגלי אכילה נכונים. הטיפול במערכת העיכול וניקוי רעלים ממלאים תפקיד חשוב בטיפול כזה.

תוספות של מגנזיום, ויטמינים, חומצות אמינו, צמחי מרפא ומינרלים לתפריט של המטופל מיועדים לסייע לו למנוע ככל האפשר התפרצויות של התנהגויות בעייתיות כמו התקפי זעם, הערכה עצמית נמוכה, כאבי ראש, עייפות כרונית וכדומה. מחסור בחומצה פולית (ויטמין B9) גורם להפרעות בשינה וכן לניקוי רעלים שאינו תקין, ולכן תוספת שלה במקרה הצורך תחזק מאוד את גופו של המטופל ותצמצם את תדירות הופעתן של התופעות שהוזכרו לעיל. לשם השגת חומצה פולית נדרש גם שינוי בהרגלי האכילה ותוספת של ירקות וביצים. אמצעי נוסף שיחזק את המטופלים ואת המערכת החיסונית שלהם הוא נטילחה קבועה של פרוביוטיקה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *