אריק קפלן

אריק קפלן – נעים להכיר

אריק קפלן

השם אריק קפלן אולי לא אומר דבר להרבה אנשים, אך אחרי שאנחנו נספר להם בקצרה מה הוא עשה ומה הוא עושה, הרי שאנחנו נבין עד כמה מדובר בדמות משמעותית עבורנו, אפילו אם אנחנו לא בהכרח נמצאים בתחום כזה או אחר שהוא קשור אליו באופן ישיר.

אריק קפלן הוא נשיא התאחדות אילת, הוא מכהן מתפקיד מאז שנת 2012, אחרי שקודם לכן הוא כיהן כיו"ר ההתאחדות. מדובר בהתאחדות שמאגדת בתוכה את כל הענפים הלא אולימפיים. ענפים שאינם מוכרים עדיין על ידי הועד האולימפי ולכן הם גם לא מקבלים תמיכה כספית מהוועד בישראל ובכלל. מדובר על ענפים בהם עוסקים אלפי ישראלים בכל הגילאים ובכל הרמות.

אריק קפלן היה במשך שנים רבות פעיל במגזר הציבורי, באופן ספציפי בתחום הספורט והחינוך. בין היתר, הוא שימש כיועץ עבור שרים וסגני שרים במשרד החינוך, התרבות והספורט וכן במשרד ראש הממשלה, הוא שימשו גם כמנהל תפוצה וחברה, וכן כרכז גיוס משאבים בתנועה ליהדות מתקדמת. ביחד עם תפקידים אלה הוא שימש כיו"ר ארגון ההורים בירושלים בהתנדבות מלאה ובתפקידים נוספים שקשורים לנושא זה. במהלך השנים, הוא שימש גם כדירקטור במועצה הלאומית לספורט, חבר בוועד המנהל של מכון וינגייט ובעוד שורה של תפקידים.

כך הוא השפיע על חיינו בצורות שונות, בפרט בכל מה שקשור לספורט לא אולימפי. בהתאחדות אילת הוא החל את דרכו כחבר הנהלה מן השורה, בהמשך היה יו"ר ההתאחדות ולאחר מכן, כאמור, התמנה להיות נשיא ההתאחדות. בתקופתו הוכפל כמות החברים בארגון, האיגודים השונים זכו לסיוע מקצועי וכספי רחב יותר מאשר בעבר, כולל תמיכה במאמנים וספורטאים ועוד.

לא סתם ציינו שיש לאריק קפלן משמעות והשפעה רחבה על חיינו, גם אם אנחנו לא מכירים אותו באופן אישי ולא מכירים את פועלו. מעצם זה שהתאחדות הספורט אילת עוסקת במגוון רחב של תחומים ומקצועות ספורט לא אולימפיים, אנחנו יכולים להבין, שאנשים רבים מושפעים מכך, בין אם מדובר בילדים, בני נוער ומבוגרים, מכל הגילאים, בכל רחבי הארץ, בשלל התחומים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *