שיעורים פרטיים בהוראה מתקנת

האם שיעורים פרטיים בהוראה מתקנת זה משתלם?

קיימים שעורים פרטיים במגוון רחב של מקצועות כמו חשבון, אנגלית, וכמעט בכל מקצוע. מטרת השיעורים הפרטיים הם לעזור לתלמיד המתקשה או לקדם תלמיד מחונן. יש כאלו שלוקחים שעורים פרטיים כדי לחזור על החומר בשיעור הפרטי מוגדר, ואפילו כאחד על אחד גם תלמיד ביישן מאד שאינו מרבה לדבר בכיתה יוכל להרגיש בנח עם מורה פרטי. גם תלמיד ישאל שאלות, וגם אם המורה לא יבין לפי הבעות פניו עם החומר מובן או לא. בנוסף לכך התלמיד מקבל יחס אישי שהוא אינו זוכה לה ממוריו בבית הספר. הם ניתנים על ידי מורים מקצועיים, שיש להם תעודה במקצוע, והן אצל חובבנים שלא למדו את המקצוע כך או כך נשאלת השאלה האם הוראה מתקנת נחשב למקצוע, שקל ללמוד אותו. האם כדאי להעדיף ללמוד אותו בשיעור פרטי?

> קראו גם על תחום למידה אחר /מורה-פרטי/מתמטיקה/https://www.limudnaim.co.il

מהי הוראה מתקנת?

הוראה מתקנת הינה תחום בחינוך שבו מלמדים את התלמיד המתקשה ובעל לקויות למידה, ובשל כך אינו מתנהג כמצופה ממנו. מאבחנים הם אנשים דידקטיים בעלי תואר שני בחינוך, ועוד מעבירים לו שיעורים בהתאם לרמתו השכלית, באמצעות  שיטות מגוונות. מקור השם הוראה מתקנת הגיע  מספר, שיצא לאור בשנת 1978, בנושא זה, אך כיום קוראים להוראה מתקנת בשמות אחרים למשל כמו: הוראה מותאמת אישית.

הוראה מתקנת שונה  מכל מקצוע אחר שנלמד היא לא כמו חשבון ואנגלית, אלא יש צורך להתאים את הלימוד הילד בעיקר צריך לשתף פעולה כדי שהמטפל יצליח להקנות לו כלים טובים.

האם זה אפשרי שיעורים פרטיים במקצוע זה?

התשובה היא כן, כמו בכל מקצוע, אבל לא אדם, שהוסמך לכך יוכל. האדם שמעביר את השיעור הפרטי צריך להיות  מקצועי כמו מורים המעבירים שיעורים פרטיים באנגלית, אך בעיקר בעל גישה לילדים. לרוב הילדים שצריכים עזרה בהוראה מתקנת, הם ילדים בעלי לקויות למידה. חשוב מאד להפגיש את הילד עם המורה הפרטי, ולבדוק שנעים לו אתו, בנוסף לכך יש לבדוק שהמורה יודע מגוון שיטות וטכניקות ושהוא גמיש ומסוגל לעבור משיטה לשיטה בהתאם לרצון הילד רק כך מובטחת למידה מיטבית.

> קראו גם: כך תבנו שיעורים פרטיים איכותיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *