מיגון קירות

מיגון קירות

מיגון קירות

מיגון חלונות ודלתות הם דבר בשגרה באזורים הקרובים לגבולות ישראל. בין הגבולות אפשר למנות את עוטף עזה, יהודה ושומרון, הגבול עם מצרים וירדן, וכמובן רמת הגולן וגבול הצפון / לבנון / סוריה. מיגון כזה נעשה אוטומטית בתקופה האחרונה מזה כשני עשורים ויותר. אין בנייה חדשה או שיפוץ מבנים קיימים בלי למגן את הדלתות והחלונות.

מיגון קירות – אחריות פיקוד העורף

כדי להבטיח את שלום תושבי אזורי הלחימה נקבעו על ידי פיקוד העורף, הרשויות המקומיות וכוחות הביטחון, הוראות מיגון של כל המבנים ובכללם בתי התושבים, מבנים ציבוריים ומוסדות החינוך. מיגון כזה צריך לכלול בנוסף לדלתות וחלונות גם מיגון קירות. מיגון הקירות הוכיח את עצמו ובתקופה האחרונה אין כמעט חדירותה של נפלים וקליעים לתוך המבנה. בניה חדשה או שיפוץ מבנים קיימים מחייבת אישור של הרשויות השונות ואישור כזה יינתן רק באם יוכח לרשויות שבמבנה יעשה מיגון קירות. מיגון הקירות חשוב בבניינים שהקירות החיצוניים אינם עשויים מבטון מזויין כדוגמת קירות הממ"ד, המיגונית והמקלט. חדירת קליע לבית שקירותיו אינם ממוגנים יכולה לפגוע בחלונות ובניפוץ הזכוכית אבל פגיעה מטיל או פגז בקירות הבית יכול להתקיים אסון גדול כשהבית יכול להתמוטט והקירות נופלים על יושבי הבית.

מיגון קירות מסיבות אזרחיות וביטחוניות

  • בעת רעידת אדמה הסכנה שקירות הבית יפלו ויפגעו ביושביו או במי שנמצא בקרבת מקום. מה שיכול למנוע אסון הוא מיגון קירות. במקרה של רעידת אדמה הקירות יישארו במקומם.
  • קירות המבנים של אנשי הביטחון שנמצאים באזורי לחימה חייבים להיות מוגנים וזאת כדי למנוע קריסה ופגיעה באמצעים הלחימה שנמצאים בתוך המבנה.

קריטריונים לבחירת חברת מיגון קירות

  1. בחירה בחברה שיש לה ניסיון רב של שנים רבות, רצוי גם בפיתוח ולא רק בייבוא או התקנה
  2. בחירה בחברה שיש לה עובדים מקצועיים ומנוסים, בעלי מקצוע הטובים בישראל
  3. חברה שיש לה ניסיון בהתקנה של מיגון פלילי, אזרחי או ביטחוני ויידע של עבודה מול פיקוד העורף ויהודה ושומרון
  4. שיש לה מוצרים מהחומרים הטובים בעולם שעומדים בכל התקנים הביטחוניים המחמירים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *