פרופיל אלומיניום

כל מה שחשוב לדעת על פרופיל אלומיניום

אלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר כיום. אפשר להבחין בו במקומות רבים: מפחיות משקה ועטיפות מזון דרך תריסים וחלונות וכלה בפרגולות. בבתים רבים ישנם עוד פריטים שעשויים ממתכת זו, וגם אם בגלל הגודל שלהם לא תמיד הם מושכים תשומת לב, בכל זאת יש להם תפקיד חיוני. הכוונה היא לפרופילי האלומיניום – וגם לכם כדאי להכיר אותם ולהבין למה התועלת מהם כל כך גדולה.

הסוגים השונים של פרופילי האלומיניום

הדבר הראשון שחשוב לדעת על פרופילים עשויים מאלומיניום הוא שיש סוגים רבים של פרופילים כאלה, בהתאם לשימוש המיועד להם.

בין הסוגים הנפוצים ביותר: פרופיל לשיש, פרופיל תאורה, פרופיל לגישור, סף פרקט, סף שטיח, סף מדרגה, פרופיל לטיח, פרופיל אלומיניום לתקרה, פרופיל לגבס ועוד. בכל מקום שבו נמצא פרופיל מאחד הסוגים הנ"ל הוא עצמו לא מתבלט לעין, אבל בזכותו מושג העיצוב המדויק ביותר המבוקש.

למה פרופילי האלומיניום כל כך פופולריים?

פרופיל אלומיניום הוא כאמור פריט פופולרי מאוד, והסיבה הראשונה לכך היא המגוון הרחב של האפשרויות.

דוגמה טובה לכך היא פרופיל תאורה – כולנו מכירים את אורות הלד שהפכו לאחד הטרנדים הפופולריים ביותר ובהתאם ניתן לראות אותם בבתים רבים, במשרדים, בעסקים וגם בחצרות ובעצם איפה לא. פרופילי תאורה מאלומיניום הם מתקנים פשוטים אבל יעילים מאוד שבתוכם מושחל גוף התאורה, כך שניתן לממש כל תוכנית ולהגיע למראה מדויק מאוד. ישנם פרופילי אלומיניום שמיועדים להצמדה לקונסטרוקציה (קיר בטון או תקרה רגילה), ישנם פרופילים שמתאימים לגוף תאורה שקוע (בקירות ותקרות גבס) וישנם גם פרופילים עמידים במיוחד למים ולאבק שאותם אפשר להתקין במקומות שאינם מקורים ואפילו בתוך מים (אפקט שיוצר מראה מרהיב עין).

היתרונות המשמעותיים של פרופיל אלומיניום

לאלומיניום יש מספר יתרונות משמעותיים מאוד ולכן גם לכל פרופיל שעשוי מחומר זה ישנם יתרונות כבדי משקל.

היתרון הראשון של פרופיל אלומיניום הוא היותו קל משקל. בזכות עובדה זו ניתן להתקין אותו בכל מקום בלי לחשוש שהוא ייצור עומס יתר. היתרון השני הוא החוסן הרב: למרות המשקל הנמוך, אלומיניום הוא חומר חזק, כך שהוא גם עמיד (למשל בפני חבטות) וגם מסוגל לשאת עליו משקל של ממש.

עוד יתרון שכדאי תמיד לקחת בחשבון הוא העמידות בפני קורוזיה. אלומיניום לא מחליד בזכות שכבה דקה של אלומינה (אלומיניום חמצני), ולכן לא נחלש עם הזמן, גם כשהוא בסביבה של מים ולחות.

בנוסף לכל הנ"ל קל לעבד אותו, ולכן מוצרי אלומיניום מוצעים במחירים אטרקטיביים.

איך לבחור את פרופיל האלומיניום האידיאלי?

על-מנת לבחור נכון פרופיל אלומיניום שיספק לכם מקסימום תועלת לאורך זמן רב מבין כל אינספור האפשרויות חשוב קודם כל לאפיין במדויק את הצורך. השלב השני הוא להגיע אל חברה בעלת ניסיון רב בייצור פרופילי אלומיניום, ולא פחות חשוב, אמינות. חברה ותיקה תעזור לכם למצוא את המענה המושלם לצרכים שלכם, ותבטיח גם ראש שקט באמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *