ביטוח עסק

ביטוח עסק- נקודות שחשוב להכיר

ניהול עסק בישראל מצריך תכנון קפדני, ובקרה רציפה על שמתרחש בתוך עסק ומחוצה לו.

מנהל עסק מתמודד באופן יומיומי עם צורך לפתור תקלות רבות, ולקבל החלטות אשר לכל אחת מהן השפעה ישירה על העסק ועל עתידו. על מנת שבעל העסק יוכל לנתב את זמנו ותשומת ליבו לדברים החשובים, מומלץ מראש לסלק סכנות העלולות להופיע. לשם כך נועדה פוליסת ביטוח עסק.

פוליסת ביטוח עסק באה לספק כיסויים ביטוחיים לחלק מהסיכונים אליהם חשוף בעל העסק, בהתאם לסוג העסק ותחום פעילותו.

ביטוח עסק

בין סוגי הכיסויים של פוליסת ביטוח עסק נוכל למצוא:

ביטוח צד ג– כיסוי בגין אחריותו של העסק לנזקי גוף שנגרמו לצד שלישי

ביטוח אחריות מקצועית- פוליסה המיועדת לבעלי מקצוע, באה לשפות את בעל העסק בעבור אחריותו על נזק ממוני או פיזי שנגרם לצד שלישי עקב מקרים של רשלנות או טעות של בעל העסק או מי מבאי כוחו.

ביטוח הנדסי– פוליסה אשר באה לתת פתרון ליזמים ולקבלנים בגין הסיכונים ההנדסיים איתם הם מתמודדים, כגון נזק לציוד אלקטרוני, ביטוח שבר מכני ועוד.

ביטוח אחריות מוצר– לבעל העסק אחריות כלפי לקוחותיו על המוצרים אותם הוא מוכר. במקרה של נזק שנגרם לצד שלישי בעקבות מוצר שיוצר/ שווק על ידי העסק, ישופה בעל העסק בגין אחריותו למקרה.

ביטוח רכוש– הפוליסה המקבילה לביטוח מבנה ותכולה הפונה לשוק הפרטי, בא להגן על בעל העסק ממקרים של נזקים בלתי צפויים למבנה ו/או לתכולה, עקב סיכונים הנכללים תחת הפוליסה כגון- רעידת אדמה, נזקי אש, נזקי מים, פריצה לעסק או פגיעה בזדון

כאמור, פוליסת ביטוח עסק נועדה לייצר ראש שקט לבעל העסק, כדי שיוכל לעמול על פיתוח וקידום החברה.

על מנת שברגע האמת תהיו מוגנים בצורה הטובה ביותר, וכדי להימנע ממצב לא נעים בו תגלו בדיעבד שישנם "חורים" ברשימת הכיסויים של הפוליסה, ובטרם נחפזים לרכוש את פוליסת ביטוח עסק הראשונה שרואים, חשוב לוודא שהפוליסה מתאימה בדיוק לאופי ומאפייני העסק, ולצרכיו.

עלות הפוליסה חשובה. אך הכיסוי שהיא מציעה חשוב יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *