ניר אביבי

מתי ניתן לאכוף חוזה

בתקופות רבות ושונות בחיים ישנם מקרים בהם נצטרך אנשי מקצוע שיעזרו לנו לקבל מידע ספציפי בתחומים שונים. עורך דין זהו אדם אשר מורשה לעסוק בעריכת דין, בנתינת ייעוץ משפטי ותפקידו לייצג את האזרח מול רשויות החוק. בניר אביבי משרד עורך דין, אנו מטפלים בדיני חוזים ובכל הקשור להפרות חוזים, ביטול חוזים, גרם הפרת חוזה, אכיפת חוזים וכן פיצויים בשל הפרת חוזים.

אכיפת חוזה

הפרת חוזה נגרמת כשאחד הצדדים לחוזה בוחר לבצע מעשה מסוים בניגוד למה שהוסכם או שבניגוד למוסכם אינו מבצע את חלקו ואת המוטל עליו. עקרון חשוב ביותר בדיני חוזים הוא שחוזים חייב לקיים. כשחוקקו חוק זה, ראו לנכון שישנם חוקים שלא תמיד יהיה ניתן לקיים את ההתחייבות לחוזה, ולכן נקבעו מקרים בהם ישנה תמיכה לצד הנפגע לאחר שהפרו מולו החוזה. במקרה בו הופרה ההתחייבות אשר כתובה בחוזה מסוים, הנפגע זכאי לדרוש את אכיפת החוזה.

מקרים בהם לא ניתן לתבוע את אכיפת החוזה

המצב הראשון של אכיפת חוזה הוא כשהחוזה אינו ניתן עוד לביצוע. מצב שני, אם החוזה ייאכף על ידי צו של בית המשפט, תהיה בו כפייה על הצד השני לביצוע או קבלת שירות או עבודה אישי. מצב שלישי הינו כשבית המשפט מגיע למסקנה כי כדי לאכוף את החוזה יהיה צורך בפיקוח של בית המשפט או הוצאה לפועל במידה שאינה סבירה, שיקול של עלות מול תועלת. שלושת המצבים הראשונים, עוסקים בנסיבות בהן לא ראוי לתת צו לאכיפת החוזה. ישנו מצב רביעי העוסק במערכת היחסים בין הצדדים לחוזה ונסיבות ההתקשרות ביניהם. בו יקבע צדק במובן של איזון האינטרסים בין הצדדים, תוך בחינת כוונתם במהלך ההתקשרות וההפרה.

עיסוקים נוספים

משרדנו מטפל במגוון רחב של עסקאות מכר דירות, דירות יד ראשונה מקבלן, דירות יד שנייה, משקים ונחלות, בתי יוקרה ועוד. בנוסף במשרדנו אנו מטפלים בחוזים והסכמים מסחריים לכלל לקוחותינו. למשרדנו ניסיון רב בעריכת חוזים והסכמים מגוונים. אנו מעניקים ללקוחותינו שירות מקצועי, מקיף ואדיב. כל אלו, תוך הקפדה על שירות מקצועי ואישי.

קראו גם על ייפוי כח מתמשך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *