חסכון בבנק או בחברת ביטוח

מה עדיף? חיסכון בחברת ביטוח או בבנק

רוב הישראלים נוטים לא להתעסק יותר מידי עם החסכונות שלהם. רובם פשוט משאירים את הכסף בבנק, ולא נותנים על כך את הדעת. זוהי עוד פעולה אוטומטית שמתבצעת באופן מכאני, בדיוק כמו לצחצח שיניים או לנסוע בבוקר לעבודה. אך חסכון בחברת ביטוחמי שמחליט לבדוק טיפה את העניין, מבין כי הריבית בבנק היא כמעט אפסית, דבר שלמעשה יוצר שחיקה של הכסף כתוצאה מהאינפלציה, ולא מאפשר לחוסך להגדיל את ההון העצמי שלו. בשנים האחרונות חברות הביטוח מעניקות חלופה מועדפת, אשר מאפשרת לכל חוסך מחושב להגדיל את ההון העצמי שלו בצורה הרבה יותר יעילה ופשוטה.

למה עדיף לחסוך דרך חברת הביטוח?

חברות הביטוח מציעות לא מעט תכניות חיסכון אשר מאפשרות להעצים את פוטנציאל החיסכון של כל אחד ואחת. במקום להניח לכסף פשוט לשכב בבנק ולהישחק עם השנים, ניתן להצטרף לאחת מתכניות החיסכון השונות שחברות הביטוח מציעות וליהנות מרווח גדול יותר. קיימות תכניות חיסכון שונות, אשר מתאימות לכל תקופת זמן אפשרית. ניתן להשקיע את הכסף במסלול עם רכיב מניות נמוך יותר או גבוה יותר, בהתאם להעדפה האישית של החוסך. בנוסף לכך, תכניות החיסכון בחברות הביטוח נהנות מנזילות גבוהה יותר, כך שאין צורך לסגור את הכסף למשך כמה שנים רק כדי להגדיל את הריבית. מבחינת העמלות, הבנק נוטה לגבות מלקוחותיו עמלות קבועות כגון עמלת שמירה, עמלת קניה וכדומה, לעומת זאת, בחברת הביטוח תאלצו לשלם רק דמי ניהול קבועים מראש. מבחינת המיסוי לחברות הביטוח קיים יתרון, היות והמעבר בין מסלולי השקעה שונים אינו נחשב לאירוע מס דבר החוסך לא מעט כסף.

>> הקליקו לראיון עם מאיר וילנסקי על עולם ההשקעות והחסכונות
בבלוג של מאיר וילנסקי Meir Velensk דירקטור פיבונטיקס, תמצאו מידע מעניין אודות האיש המקצועי בתחומו.

לסיכום, אין ספק כי תכניות החיסכון הקיימות בחברות הביטוח הן הדרך הנבונה והיעילה ביותר לחסוך כסף ולהגדיל את ההון העצמי שלכם. חשוב כמובן לשים לב לדמי הניהול בכל תכנית חיסכון, היות ודמי ניהול גבוהים עלולים לפגוע בתשואה של התכנית. מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע המתמחים בתחום ויוכלו להתאים לכם את התכנית האידיאלית עבורכם. חשוב להבין כי לכל תכנית יש את הסיכונים שלה, ולכן כל אחד צריך להחליט עבור עצמו כיצד יהיה נכון עבורו להשקיע את הכסף. אומנם חשוב לדאוג לעתיד ולחסוך, אך חשוב לא פחות לישון טוב ורגוע בלילה.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *