לנהל נכס

הדרך הנכונה לנהל נכס

כשמדברים על ניהול נכס, לרוב הדבר יהיה בניין או כמה דירות בניין. דבר היצריך ניהול, שלא כמו משק בית שהוא עצמאי שלכם, ניהול נכס הוא גדול יותר ודורש יותר ידע, יותר זמן ויותר תשומת לב. אם אתם לא בטוחים שאתם יודעים איך לנהל את הנכסים שלכם, המשיכו לקרוא וגלו מהי הדרך הנכונה לניהול הנכס שלכם

השלב הראשון יהיה

לוודא שהכל פועל ועובד כשורה. במיוחד כשאתם מתעסקים עם דיירים, אתם רוצים לדאוג לרווחתם ולרווחת הנכס שלכם, כמו כאן. במידה ומשהו צריך תיקון או טיפול אל תדחו את העניין. אם הנכס שלכם ריק יהיה לכם קל בהרבה יותר להבין מה דורש תיקון. חוץ מזה, כל שיפור של הנכס שלכם לפני כניסת דיירים רק מעלה את השווי שלו.

שלב שני

יהיה להבין מהו שווי הדירה מבחינת השכרתה. חשוב שתדעו להעריך את המחיר של כל חדר וחדר במידה ואתם שוכרים לדירות שותפים ואם למשפחות אז דעו את הערך של הדירה כולה. זהו צעד חשוב לפני שאתם מוצאים דיירים. אתם לא רוצה לגמגם כאשר ישאלו אתכם בנוגע לשכר הדירה.

אם אתם לא  כל כך בטוחים כיצד להעריך את מחיר הדירה, תוכלו לערוך סקר שוק בשכונה שלכם. לראות כמה דירות אחרות עולות הן לפי חדר והן לפי דירה וכך להבין פחות או יותר בכמה לתמחר את הדירה שלכם.

שלב שלישי – אשרו את הדיירים שלכם

כשאתם מתחילים לחפש דיירים, תרצו להבין איזה דיירים אתם רוצים שיחיו על הנכס שלכם. אתם רוצים להבטיח שהדיירים שלכם ישלמו לכם וכי יש להם מקור הכנסה קבוע. זהו הדבר היחידי שבאמת חשוב. אחר כך זו החלטתכם האם אתם מעוניינים שיעשנו דירה, שיהיו בעלי חיים בדירה וכו'.

אנחנו רק רוצים לציין שזו רק תחילת הדרך בניהול הנכס שלכם. כמו כן, מציאת דיירים וחתימה על חוזה מולם יכולה לקרות לכם מספר פעמים רבות, בהתאם לניהול שלכם ולאופי הדיירים שלכם. מדובר בעבודה רבה שאם לא מנוהלת נכונה יכולה להוביל לכישלון.

במידה וכל העניין מרגיש לכם לא פשוט, ישנן חברות ניהול נכסים שכל פועלן הוא לטפל בצורה הנכונה ביותר בנכס שלכם. הבחירה היא לגמרי שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *