עורך דין מיסים: סקירה כללית

סיפורים רבים מתפרסמים במדיה אחת לתקופה, או לעתים קרובות מדי, על בעלי עסקים או אנשי מקצוע מתעשיית הבידור, המואשמים בעבירות פליליות הנוגעות לעבירות מס שונות.

כל אזרח ישראלי בארץ מחויב לדווח על הכנסותיו לרשות המיסים, ועבירה על חוק זה מוגדרת כעבירה פלילית שהמואשם בה זקוק לסיוע של מומחה: עורך דין מיסים.

עורך דין מיסים: תחומי אחריות

עורך דין לענייני מיסים הוא איש מקצוע המתמחה בחוק המיסים ושולט בתקדימים משפטיים ופסיקות שונות בתחום. הוא מייצג חשודים, נחקרים ואנשים שהואשמו בעבירות הקשורות למס הכנסה, הלבנת הון, הונאות כלכליות, עבירות מע"מ, פשעים בניירות ערך או עבירות המוגדרות כצווארון לבן.

עורך דין מיסים מלווה את לקוחותיו בהליכים המשפטיים, מייצג אותם בדיונים המתקיימים בבתי המשפט, בקיא בהגשת ערעורים הנוגעים לפסילת ספרים חשבונאיים ומעניק ללקוחותיו ייעוץ מקיף בתחום המיסים.

המקרים בהם תזדקקו לשירותי עורך דין מיסים (והלוואי שלא תזדקקו)

רוב האנשים אינם בקיאים במקרים הרבים בהם חשוב לקבל ייעוץ משפטי של עורך דין מיסים. כך למשל, אם אתם מועסקים במקום עבודה וחושדים שאנשי ההנהלה או אחד העובדים קשורים לעבירות מס, או שזומנתם לחקירה הנוגעת לתשלומי המיסים שלכם, או אם המעסיק שלכם חוקר אתכם לגבי עבירות מס שהוא חושד שביצעתם, חשוב ומומלץ לקבל ייעוץ משפטי.

עורך דין המתמחה בתחום המיסים מכיר היטב את הפסיקה הרלוונטית ואת החוק, וילווה אתכם במתן ייעוץ אישי לגבי הצעדים בהם עליכם לנקוט. בנוסף, וחשוב לא פחות, ליווי מקצועי שירותי עורך דין תאפשר לכם למנוע הגשת כתב אישום נגדכם, או להשיג הקלות בעונשים, אם וכאשר תימצאו אשמים.

לכן חשוב לשכור שירותי עורך דין מיסים עוד בשלבים הראשונים של החשדות המועלות כנגדכם, ולקבל את הליווי לאורך כל ההליכים.

החיים הכפולים של עורך דין מיסים

השירותים אותם תקבלו מאיש מקצוע זה הם כפולים. הוא מגן עליכם בתחום המיסוי ומייצג אתכם בעבירות כלכליות בהן אתם נחשדים או מואשמים, ואף מייצג אתכם אם וכאשר אתם מואשמים בעבירות פליליות הנגזרות מתחום המיסוי.

במהלך חבירתכם ברשות המיסים, הגוף החוקר אתכם מחזיק בסמכויות נרחבות של חקירה, ולכן חשוב שלא תודו בעבירה אותה לא ביצעתם או שתאמרו משפטים שעלולים להפליל אתכם ולהשפיע על היקף העונש אותו תקבלו.

עורך דין מיסים, הבקיא בתחומי המיסוי בכלל ומס הכנסה בפרט, מלווה אתכם בהתנהלותכם בכל השלבים הנוגעים לתביעה הפלילית, אם וכאשר זו הוגשה נגדכם, ומייעץ לכם כיצד להתנהל מול הגופים החוקרים אתכם.

ליווי מקצועי מקיף

הוא בקיא בזיהוי נסיבות מקלות ומומחה בניווט ההליכים לטובתכם. עורך דין המתמחה בתחום המיסים ייעץ לכם לגבי הדברים בהם מותר לכם להודות ובמיוחד לגבי מה שאסור לכם להגיד, כגון תשובות לשאלות שאינן מעניינם של החוקרים.

בהמשך הוא ירכיב עבורכם את קו ההגנה המתאים באופן אישי למקרה שלכם וילווה אתכם בהתנהלות הנוגעת למישור המקצועי של החשדות שהופנו כלפיכם או התביעה שהוגשה נגדכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *