ייעוץ מס מקצועי

לפני המעבר לחול מגיעים לייעוץ מס מקצועי

עוברים לעבוד בחו"ל

בשנים האחרונות ישנה מגמה גוברת של מעבר עובדים לחו"ל והעסקתם בתנאים מפתים באופן משמעותי. ישנן סיבות רבות מדוע להיענות להצעה כגון הכנסה גבוהה יותר, עתיד בטוח לילדים, התקדמות בעבודה וסיבות נוספות. רבים מהגרים למדינות כמו בריטניה, ארה"ב, וגם מדינות שונות ביבשת אפריקה.

המעבר לארץ אחרת מביא אתו נושאים רבים שעולים על סדר היום. אחד התחומים שיש לסדר הוא נושא תשלומי המס והם כרוכים במצב התושבות של האדם שמתעתד לעבור. ישנם אנשים שנוטים לחשוב שאי דיווח על הכנסתם בחו"ל תפטור אותם מתשלום כאשר הם ישובו ארצה ביום מן הימים. עובדה זו מסבכת אנשים רבים מול רשויות המס ובנוסף הם עלולים שלא להיות זכאים להטבות שונות אשר קשורות לביטוח לאומי וכדומה.

איך מתכוננים

ראשית העצה הטובה היותר הינה לקבוע פגישת ייעוץ עם יועץ מומחה לרילוקיישן שבקיא ומכיר את כל דיני המס של ישראל. כאשר תיפגשו אתו, תחילה ספרו לו לאיזו מדינה אתם מתכננים להגר ולאיזו תקופת זמן. בנוסף מסרו לו את כל המידע שהוא יבקש לדעת, האם אתם עוברים לבדכם או עם המשפחה ועוד. כאן המומחה ישב אתכם ויבדוק כיצד אם בכלל יהיה אפשר להציג אתכם בתור תושבי חוץ. לא בכל מקרה ניתן להפוך לתושבי חוץ בעיניה של רשות המיסים, וכדאי לברר תחילה את כל הנושא בעזרת מומחה.

ייעוץ מס מקצועי

ואם מדובר על נסיעה קצרה

במידה ואתם מתכננים להעדר מהארץ לתקופה קצרה יחסית, ובמקביל ממשיכים להחזיק בנכסים ופעילות בארץ, תיאלצו לדווח על כל הכנסותיכם למס הכנסה גם אם הם התקבלו בחו"ל. מאידך ניתן לדווח באופן אישי אודות הוצאות שונות שיפחיתו את תשלומי המיסים שלכם.

גם אם תהליך הרילוקיישן יענה על כל ההגדרות הדרושות בחוק, יתכן מצב שרשויות המס עדיין לא יכירו בו כתושב חוץ. במקרה כזה כדאי מאוד לחתור לקבלת חוות דעת של מומחה מס ולהגיש אותה לגורמים הרלוונטיים. הגשה של חוות דעת תוכל להגן עליכם מפני טענות שונות על עבירות פליליות מצדכם. חוות הדעת עשויה לעזור גם במקרה שרשויות המס ינסו לכפות עליכם הסכם פשרה כל שהוא במסגרתו תאלצו לשלם סכום לא הגיוני.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *