ביטוח דירת שותפים

אבנר הייזלר קופת גמל

קופת גמל

אבנר הייזלר מספר לנו כי החל משנת 2016 ניתן לחסוך בקופות גמל להשקעה. קופה זו בהשוואה לקופות גמל רגילות היא מקנה הטבות מיוחדות, ומהווה יתרון בוודאי לעומת קופות הגמל האחרות שקימות במשק. ומהווה עוד תוכנית חיסכון שנותנת תנאים מפליגים בוודאי לעומת קופות הגמל הקיימות, לכן מומחים ממליצים לפתוח קופת גמל לעוד השקעה לעתיד.

אמנם קיימות בשוק ההון מגוון רחב של קופות גמל, אבל קופת גמל האלו מהוות השקעה נוספת שאינה קשורה לעבודה דווקא ונותנת קרש כלכלי נוסף, גם לאדם שלא עובד, משום יתרון זה, אבנר הייזלר מומחה לתביעות של חברות הביטוח ממליץ על פתיחת קופת גמל.

מהי קופת גמל?

קופת גמל בהגדרתה היא תוכנית חיסכון, תוכנית זו יכולה להיות לטווח ארוך או טווח בינוני, אך ללא טווח קצר, משום שמטרתה של התוכנית לצבור כספים שימשכו בעתיד. קופת גמל הינה שם כולל לקבוצת פנסיות שמשמשות לחיסכון פנסיוני. לטווח בינוני או לטווח ארוך. ניתן למצוא מגוון רחב של קופת גמל כמו: קופת גמל לתגמולים, קרן השתלמות, קרן מחלה, פצויים, קצבה, ועוד. אנשים שאינם מבינים בקופות גמל נוטים לקרוא לקופת גמל קופת גמל לתגמולים, אך מומחים לעניין כמו אבנר הייזלר מדייקים את המינוח לקופת גמל המכילה מגוון רחב של סוגים.

אבנר הייזלר מציין כי היתרון של קופת גמל שניתן להשקיע בהם גם באופן עצמאי, כך שההשקעה מתאימה לעצמאיים המחפשים הכנסה נוספת בעתיד, וגם על ידי עובדים שכירים ללא קשר למקום העבודה כמובן שניתן גם להשקיע בקופת גמל מטעם העבודה, ואז המעסיק והעובד מתחלקים.

יש לציין כי המדינה מעודדת משקיעה להשקיע בקופות גמל ונותנת תמריצים רבים לכך. קופות גמל עובדות כך על ידי שרווחים נוצרו בעזרת השקעה של מנהלי הקופה. בסוף כל חודש, נגבים דמי ניהול קבועים מהיתרה שנצברה לזכותם, והאדם המשקיע בקופות גמל נקרא עמית.

אבנר הייזלר מציין פרט חשוב מאד, שניתן לדעת כי במידה ועמית אינו מרוצה מהניהול של הקופה, שבה הוא משתתף הוא יכול להעביר את קופת גמל למנהלים אחרים ללא צורך למשוך את הכסף או להמתין.

מי יכול להפריש לקופת גמל?

כל הציבור יכול להפריש לקופת גמל באופן עצמאי, וניתן אף שגם עובדים שכירים המועסקים  בארגונים וחברות, חייבים להפריש להם לקופת גמל על ידי מעסיק, וכן אבנר הייזלר מציין  כיום לכל שכיר חייבת להיות הפקדה לקופת גמל.

*יודגש כי אבנר אינו עורך דין, אך מומחה בהגשת תביעות אל מול חברות הביטוח על כל הצד הפרוצודרלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *