הר הכסף

כנראה יצא לכם לשמוע על המושג הר הכסף – איתור כספים אבודים. מדובר על אתר לאיתור כספים אבודים של אזרחים ישראליים שמסיבות שונות לא מודעים אליהם או שהם אינם זוכרים שיש להם כספים כאלו. האגף של שוק ההון במשרד האוצר הוא זה שאחראי על השקת האתר לאיתור הכספים אותם איבדו או שכחו אנשים במהלך השנים כאשר החליפו מפעם לפעם את קרנות הפנסיה או שהמעביד לא טרח לעדכן אותם בדיוק היכן הוא משקיע עבורם את הכספים.

גם בנק ישראל הוסיף את חלקו באפשרות לאתר חשבונות בנק שכוחים, וכיום שני מנועי החיפוש קיימים באתר אחד. כך שמסיור באתר ניתן באמת להגיע למצב של הר הכסףoffice-620822_1280

הר הכסף – למה השיקו את אותם מנוע חיפוש?

משרד האוצר השיק את מנוע החיפוש עבור החסכונות הפנסיוניים בעקבות 10 מיליארד שקל שנמצאו כממתינים לבעליהם בקרנות הפנסיה השונות. מדובר בכספים ששייכים לאנשים שלא תמיד זוכרים היכן הופקדו עבורם החסכונות במהלך שנות העבודה. האתר מסייע לחוסכים למצוא את כספם האבוד או עבור היורשים של אותם אנשים שחסכו כספי פנסיה, למצוא את הכספים ששייכים להם בעקבות מותו של קרוב המשפחה שלהם.

בנק ישראל השיק אף הוא את המערכת לאיתור הכספים האבודים בעקבות נתונים על כ480.000 (ארבע מאות ושמונים אלף!) חשבונות בנק או פיקדונות של אנשים שקיימים ללא תנועה. הסך המצטבר באותם חשבונות עומד על כתשעה מיליארד שקלים כאשר חלק מתוך כל אותם חשבונות רשומים על שמם של אנשים שנפטרו.

שווה לכל אחד להקדיש מעט זמן או מחשבה, קצת עיון במסמכים ישנים ומעלי אבק בני עשור עשוריים ואף יותר ובאמצעותם להעלות את הסיכוי למצוא כספים הרשומים על שמכם ושייכים לכם, ומחכים רק לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *