מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא

כשאנחנו ניגשים לרכוש דירה, אז באופן טבעי אחד הדברים המשמעותיים ביותר שאנחנו צריכים לעשות זה לחשב כמה כסף יש לנו, לחשב מה גובה המשכנתא שאנחנו צריכים לקחת, כיצד בדיוק אנחנו אמורים לקחת את זה ואיך יהיה לנו נוח לשלם, על פי אילו תנאים, על פי איזו פריסה ועוד.

מאחר וחלק משמעותי מהכסף שאנחנו נידרש לשלם עבור הדירה תגיע ממשכנתא, אז אנחנו צריכים לעשות חישוב נכון איזה מסלול עלינו לבחור, כיצד אנחנו יכולים להיעזר בו ואיך נוכל להחזיר את מה שאנחנו צריכים בשביל שנוכל לסיים את המשכנתא בזמן ובלי עיכובים.

לשם כך בדיוק יצרו מחשבון משכנתא. מחשבון זה עוזר לנו לחשב איזו משכנתא אנחנו יכולים לקחת על פי התנאים שעומדים לרשותנו. הרעיון הוא שאנחנו נוכל לייצר לעצמנו תוכנית החזר מתאימה, על פי הריבית והקרן שאנחנו נדרשים לשלם. הכל לפי חישוב בהתאם של היכולות הכלכליות שלנו.

כיצד זה מתבצע? אנחנו מכניסים אל תוך מחשבון את הערכה מה יהיה גובה השכר שאנחנו נרוויח במהלך תקופת המשכנתא, אנחנו מחשבים את גובה המשכנתא שאנחנו צריכים על פי גובה ההון העצמי שעומד לרשותנו ועלות הדירה וכך אנחנו יכולים לדעת, כמה נידרש להחזיר כל חודש. לפי זה אנחנו נוכל האם אנחנו יכולים לקחת משכנתא, האם נוכל לעמוד בתנאי ההחזר ועוד.

חשוב לומר, המחשבון איננו מדע מדויק, אנחנו לא יכולים להעריך בוודאות מצבים של שינויים פיננסים שיכולים להיגרם כתוצאה מעלייה או ירידה בשכר, פיטורים, אובדן כושר עבודה ועוד. מה שכן, אנחנו יכולים להעריך, ועל פי הערכות אלה אנחנו יכולים לדעת מה אנחנו יכולים לעשות ומה לא.

צריך להדגיש, נהוג להשתמש במחשבון כזה, בין היתר כי זה הכלי הכי סביר שקיים היום בשביל לנתח ולנבא כיצד להתנהל בשוק המשכנתאות. עם זאת, רצוי שאנחנו ניקח את הערכות הפסימיות ולא את הערכות האופטימיות, כך נהיה הרבה יותר זהירים ולא ניקח סיכונים מיותרים ללא שום בסיס וללא שום צורך. אם נבנה תוכנית נכונה אנחנו בהחלט נוכל לקחת משכנתא ולעמוד בתנאי ההחזר שלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *