תרגום נוטריוני

בנקים למשכנתאות – איך מקבלים את ההחלטה לסגור עם בנק מסוים? לפניכם חמישה צעדים לפני סגירת משכנתא בבנק.

תרגום נוטריוני

קבלו אישור עקרוני מראש משני בנקים לפחות

לפני שתחתמו על חוזה רכישה של הנכס, דאגו לקבל אישור עקרוני למשכנתא לפחות משני בנקים. כך תוכלו לדעת שישנה סבירות גבוהה שתקבלו את המשכנתא שתצטרכו להשלמת עסקת הרכישה. תוקף האישור העקרוני שתקבלו בבנק הוא בדרך כלל עד חודשיים מהיום שהוא אושר. דווחו באופן מדויק על הכנסותיכם והקפידו לעדכן את המידע שמסרתם במידה והיו שינויים מאז קיבלתם את האישור העקרוני.

בדקו באיזה בנק קיבלתם את מכלול התנאים הטוב ביותר

השוו את ההצעות שקיבלתם מהבנקים לא רק לפי הריבית. יש לבדוק באיזה גובה עמלת פתיחת תיק משכנתא מדובר והאם כדאי להעביר את הפעילות ואת החשבון לבנק אחר כדי לקבל ריביות נמוכות יותר. במידה ואתם נאלצים להעביר את חשבון העו"ש שלכם לבנק אחר, עליכם לבדוק מהם מסלולי העמלות המקובלים ולהתמקח, זאת על-מנת להימנע מתשלום עמלות גבוהות בהמשך – דבר שעשוי להפוך את המעבר מהבנק שלכם ללא כדאי. יש לוודא שאתם בוחרים את הבנק עם ההצעה הכוללת הטובה ביותר, זאת שתוזיל באופן משמעותי את החזרי המשכנתא בסוף התקופה. לפרטים נוספים בנושא כנסו לאתר וידר משכנתאות.

ערכו תיאום ציפיות לגבי מועד העברת הכסף

בדקו מול בנקאי המשכנתאות בכל אחד מהבנקים המאשרים מהם לוחות הזמנים עד להעברת כספי המשכנתא והימנעו מתהליך ממושך מידי, הדבר יכול להוביל לכך שתפרו חוזה מול מוכרי הנכס. בדקו מראש אילו מסמכים יידרשו בהמשך כתנאי לאישור סופי של המשכנתא וודאו שאתם יכולים לספק את אותם מסמכים באותו זמן קצוב. לעיתים, הדבר יכול להשתנות בין הבנקים ואתם עלולים להיקלע למצב בו התהליך תקוע.

שימו לב שתמהיל המשכנתא שאושר לכם הוא התמהיל שביקשתם

תמהיל המשכנתא הוא מרכיב מרכזי המשפיע על סך הכסף שתשלמו בסופו של דבר על המשכנתא שלכם. לאחר שתמהיל המשכנתא תוכנן עבורכם בקפידה דאגו להעבירו לבנק לפני האישור העקרוני. כשתקבלו את האישור העקרוני מהבנק, אל תשכחו לבדוק האם הוא תואם את התמהיל שביקשתם.

זה לא המקום והזמן לחסוך (או שבעצם כן)

השתדלו לא לקבל החלטה לבד. חברות ייעוץ משכנתא מעסיקות כלכלנים בעלי תארים, שהם בדרך-כלל גם יוצאי בנקים למשכנתאות ומכירים היטב את התנהלות המערכת הבנקאית מבפנים. אותן חברות ייעוץ ייגבו מכם עמלה בגין הייעוץ שתקבלו (כי מה לעשות, גם חברות אלה צריכות להרוויח כדי שיוכלו להתקיים). החיסכון שיימצא יהיה בדרך כלל גבוה בהרבה מגובה עמלה זו, כך שתשלום העמלה יהפוך לזניח בהשוואה לחיסכון שיושג. זכרו כי משכנתא שניבנה לבד וללא בדיקה מעמיקה וניתוח של כלכלן משכנתאות עלול לעלות לכם ביוקר.

כדאי גם להכיר – מחשבון משכנתא של גולינגו:

http://www.goleango.com/mortgage.php

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *