מחזור משכנתא

כל מי שלקח לפני שנים משכנתא על בסיס פריים, מתחיל לחוש את העלייה של התשלום החודשי. הסיבה היא בנגיד בנק ישראל, אשר העלה את ריבית הפריים בשנתיים האחרונות, בשיעור של  2.75% ולכן, רבים מנוטלי המשכנתאות לא לקחו בחשבון את השינויים שעשויים להתרחש ואכן לא בוששו לבוא. ברוב המקרים, הלווים נטלו משכנתא בריבית גבוה יותר יחסית להיום, הרכב המסלולים היה מוגבל והשוק לא היה משוכלל כמו היום. גם התמהילים של הרכב המשכנתא לא התאימו לצרכיהם של הלקוחות ולכן היום, ניתן לבצע מחזור משכנתא. רבים כבר פנו אל הבנק בבקשה לבדוק אם ניתן יהיה לבצע את פעולת המחזור.

ניתן להשיג ריביות נמוכות באמצעות מחזור משכנתא, כך שהמשכנתא שלכם תהיה בתנאים טובים ומתאימים לכם וכן, תוכלו להוריד מההוצאות החודשיות השוטפות של ביתכם, כאשר המשכנתא הינה שליש מהוצאות חודשיות אלה, מה שגורם להקלה משמעותית בקרב משלמי המשכנתא.

אז מתי כדאי לנו למחזר את המשכנתא?

ראשית, יש לבצע בדיקת מחזור משכנתא לפחות פעם בשנה וזאת, לאחר שקיבלתם את הדו"ח השנתי מהבנק. יש לדעת, כי במהלך שנות ההלוואה ישנם תנאים שמשתנים במשכנתא, כמו למשל הריביות שיורדות והופכות להיות אטרקטיביות וישנם מסלולים משתלמים בתמהילי המשכנתא, כך שניתן יהיה לקחת משכנתא בתנאים טובים יותר. יש לציין כי משכנתא שנותרה לתשלום פחות מ-6 שנים, לא כדאי לבצע בה מחזור. הדבר החשוב שעלינו לבדוק הינו נושא גובה העמלה הראשונית שעלינו לשלם בעת פעולת מחזור המשכנתא.  הפער הקיים, בין הריבית של ההלוואה הקיימת לבין הריבית הממוצעת במשק ביום ביצוע המחזור. 

עלויות נלוות למחזור המשכנתא

עמלות על מחזור משכנתא אין צורך לשלם במזומן והיא נכנסת לתחשיב המשכנתא החדשה הממוחזרת. הדבר הנכון ביותר לבצע הינו בדיקת כדאיות המחזור בעזרת יועץ משכנתאות פרטי. גם בגלל מצוקה כלכלית של לווים רבים, הריבית הנמוכה בשוק, ניתן יהיה להפחית את ההוצאות באמצעות פעולה זו. המצב הכלכלי בשוק ויוקר המחיה הגבוה מצד אחד והריביות שירדו במשק מצד שני, עשויים לתת פתרון יעיל, כאשר תמחזרו את המשכנתא ותוכלו לנשום יותר לרווחה בהפחתת ההוצאות החודשיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *