איתור קופות גמל

ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, קופות גמל, קרן השתלמות הם אפיקי השקעה, שמבטיחים קבלת תשלום לאחר הפרישה מהעבודה. מה ההבדל בין החסכונות השונים? ואיך ניתן לאתר כספים אבודים בקלות?

אך לפני הכל, נספר מעט על אפיקים לחיסכון לפנסיה:

איתור קופות גמל

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הוא חיסכון בהתאמה אישית, חוזה אישי בין חברת הביטוח לכל אדם, עצמאי או שכיר, המבקש להבטיח קבלת גמלה לאחר פרישתו מעבודה.
בשונה מביטוח פנסיוני, מדובר בחיסכון, המבטיח, שכל מה שהפקדתם, זה בדיוק מה שתקבלו.

קרן פנסיה

קרן פנסיה הינה קרן שיתופית למספר רב של עובדים. אלו יכולים להיות עובדים תחת ארגון או תאגיד אחד, או עובדים ממספר תאגידים (קרנות של ההסתדרות, קרנות השוטרים, קרנות אנשי הקבע ועוד) בשונה מביטוח מנהלים, שהינו חוזה אישי בין חברת הביטוח למבטח, כאן מתקיימת הפקדה כספית מכספי העובד אל קרן משותפת, שבבוא הזמן תחולק בין המשתתפים השונים. אם כולם ימשכו את כספי הקרן, הגמול האישי יהיה קטן יותר, אם מעטים ימשכו ממנה, הרווח יתחלק בין כל המשתתפים. היתרון: עלות נמוכה בהיבטים של ניהול חיסכון והפרשות חודשיות.

קופת גמל

קופת גמל היא חיסכון בלבד, שנפתח, בדרך כלל, במספר נקודות זמן בחיים. חיסכון זה, נעשה בנוסף לקרן הפנסיה ו/ או ביטוח המנהלים. איתור קופות גמל ניתן לבצע בשאילתות באתר משרד האוצר, או במנועי חיפוש יעודיים באינטרנט, המעניקים בין היתר, הסברים ומידע מקיף.
ניתן להוסיף לקופת גמל ביטוח, במידה ומעוניינים בכך, נדרש לרכוש אותו בנפרד.

קרן השתלמות

קרן השתלמות היא הטבה מצד המעסיק, ומופרשת אל קופת חיסכון, הרשומה על שם העובד (זיהוי באמצעות תעודת זהות) קרן זאת זמינה למשיכה מלאה אחת לכמה שנים, או למשיכה בגין השתלמות ללא תשלום מס או קנס.
כל שנדרש הוא להגיש טפסים, המעידים על השתלמות לחברת הביטוח.

כיצד לאתר קרנות וחסכונות על שמכם, לרבות איתור קופות גמל?

בעידן המודרני, אנו נחליף עבודה, בממוצע כל 2-3 שנים, אין זה סוד, שעל כל תעודת זהות קיימות בין 10-12 קרנות פנסיה וגמל. בקרנות אלו "שוכבים" כספים, וממתינים לכם, שתפדו אותם. בחלק מהמקרים, כמו במקרה של קופות גמל, מדובר על אלפי שקלים, אשר זמינים למימוש במידי, וכל שנדרש מכם הוא לפנות אל חברת הביטוח עם פרטים מזהים, צילום צ'ק מבוטל, או אישור על ניהול חשבון מטעם הבנק שלכם, ותוך מספר ימים, העובר ושב שלכם מתעשר.

איך לאתר כספים אבודים?
כאמור,
איתור קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות וכל ביטוח אחר על שמכם ניתן באמצעות מנועי חיפוש יעודיים באינטרנט.

בהקלדת תעודת זהות, תקבלו טבלה עם שמות חברות הביטוח, בהם קיימת קרן על שמכם, כל שנותר לכם הוא ליצור קשר עם חברת הביטוח, למלא את הטפסים הנלווים ולהמתין לכסף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *