אפשרויות הלוואה ומימון לעצמאיים

אפשרויות הלוואה ומימון לעצמאיים

להיות עצמאי במדינת ישראל היא אינה משימה פשוטה. בנוסף לקשיים הרגילים הנלווים להקמת עסק (כל עסק), הרי שלעיתים קרובות, גם ההתנהלות מול הבנקים אינה פשוטה, ובייחוד כאשר מדובר בעסקים קטנים אשר מחזור העסקאות השנתי שלהם אינו גבוה במיוחד. בשל הקשיים הרבים, הן בהקמת העסק ותפעולו והן בהתנהלות מול הבנקים, לעיתים קרובות מוצאים את עצמם עצמאיים נדרשים לקחת הלוואה כלשהי. הרי לפניכם מספר אפשרויות הלוואה ומימון לעצמאיים שכדאי לדעת עליהן.

מהן אפשרויות מימון?

אפשרויות מימון הינן תחום רחב למדי. בדרך כלל, נעשה המימון בדרך של חוב – כלומר, נטילת הלוואה או משכנתא, או לחילופין הגדלת מסגרת האשראי. אפשרויות מימון מתחלקות בדרך כלל לשלוש אפשרויות עיקריות: מימון לתקופה קצרה, מימון לתקופת זמן בינונית ומימון לתקופת זמן ארוכה. בדרך כלל, מימון לתקופה קצרה יבוא לידי ביטוי בדמות הגדלת מסגרת האשראי של העסק. מימון לתקופה ארוכה יבוא בדמות הלוואה – מהבנק או מגוף חוץ בנקאי. מימון לתקופה ארוכה הינו מימון האורך מספר שנים (בדרך כלל, 5 שנים ומעלה), ומצריך לקיחת משכנתא או הלוואה גדולה.

הלוואה לעצמאיים מהבנק

הלוואה בנקאית הינה ההלוואה המוכרת ביותר למירב האנשים בארץ. עבור מרבית האנשים, הלוואה בנקאית נתפסת כהלוואה הבטוחה והטובה ביותר. עם זאת, לעיתים קרובות ובייחוד כאשר מדובר בעצמאי שאינו מכניס כסף רב על בסיס חודשי, הרי שהריביות להלוואות כאלה עשויות להיות גבוהות במיוחד. מסיבה זו, הלוואה בנקאית אינה ההלוואה הכדאית והמשתלמת ביותר במקרים מסוימים. למעשה, טרם לקיחת הלוואה, כל הלוואה שהיא, רצוי להבין לעומק מהם תנאי ההחזר, מה גובה הריביות וכיצד הן מיתרגמות לכסף, וזאת על מנת שנוכל להשוות בין גופים שונים מהם נוכל לקחת הלוואה ולבחור את ההלוואה הכדאית ביותר.

הלוואה חוץ בנקאית לעצמאיים

הלוואות חוץ בנקאיות – כשמן כן הן. מדובר בהלוואות הניתנות לעצמאיים ואף לשכירים מגופים שאינם בנקאיים. על אף התפיסה הרווחת כי הלוואה מהבנק הינה ההלוואה הבטוחה ביותר, הרי שמרבית הגופים החוץ בנקאיים העוסקים במתן הלוואות נמצאים בפיקוח הדוק של המדינה. מכאן, שהלוואות אלה הינן הלוואות בטוחות בדיוק כמו ההלוואות מהבנקים, ולעיתים אף יותר. טרם לקיחת הלוואה מגוף חוץ בנקאי חשוב לוודא, כמובן, שמדובר בגוף לגיטימי המפוקח על ידי המדינה. גם במקרים של הלוואות חוץ בנקאיות מומלץ לבדוק את תנאי ההחזר והריביות לעומק. בדרך כלל, הלוואות אלה הינן הלוואות משתלמות יותר מהלוואות אותן מעניק הבנק. בנוסף, גופים חוץ בנקאיים רבים מאפשרים מתן הלוואה לעצמאיים אשר אינם יכולים לקבל הלוואה מהבנק מסיבה כלשהי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *