איך מתכננים סופרמרקטים?

איך מתכננים סופרמרקטים?

אפשר לראות היום כי חברות הסופרים הם בין החברות הגדולות בעולם וגם בארץ. כך בעולם אמזון אשר חלק ניכר מן המסחר שלה הוא בתחום הסופרים היא אחת החברות הגדולות בעולם ובאותה נשימה אפשר לומר כי שופרסל היא חברה ענקית ואחת הגדולות בארץ. אך אל תטעו העובדה כי יש חברות כגל כך גדולות בתחום הסופרים לא אומרת כי זה תחום קל אלא ההפך מדובר על תחום בו יש כרישים ומי שלא נזהר נטרף בקלות ופושט את הרגל מהר מאוד. מי שמקים סופרמרקט חייב להבין כי הוא חייב לחשוב על הפרטים הקטנים ביותר וזאת בכדי להבטיח כי חווית הקנייה בסופר שלו תהיה מושלמת ועל כן שהלקוחות שלו יחזרו אליו. על כן השאלה איך מתכננים סופרמרקט היא שאלה שכל בעלים של סופר חייבים לשאול את עצמם מכיוון שזה הבסיס להצלחה היום בעולם הסופרים.

האם יש הבדל בין תכנון של סופרמרקט לבין תכנון של חנות מכולת?

עליכם להבין כי עיצוב ותכנון סופרמרקטים זה לא משהו שעושים לבד אלא פונים אל חברה מקצועית שתסייע לנו בכך. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי יש הבדל עצום בין תכנון של סופרמרקט ובין תכנון של חנות אחרת וזאת מכיוון שחווית הקנייה בסופר היא שונה לחלוטין מאשר בחנות בגדים, חנות נעליים או כל חנות אחרת. באותה נשימה אנו חייבים לציין כי אין הבדל גדול בין תכנון של חנות מכולת ובין תכנון של סופר גדול וזאת מכיוון שהמכולת היא דגם קטן של הסופר ועל כן מדובר על תכנון דומה אשר לוקח בחשבון פרטים דומים וזהו משהו שכדאי לכם לחשוב עליו.

האם כל אדריכל יכול לתכנון סופרמרקט?

עליכם להבין כי תכנון של סופר הוא דבר מאוד ייחודי והוא מאוד שונה מאשר תכנון של בית רגיל או של כל בניין משרדים. על כן אין טעם לפנות אל אדריכל טוב ככל שיהיה בשביל שהלה יעזור לכם לתכנן את הסופר שלכם אם אין לו ניסיון בעולם הסופרים ואם הוא לא התעסק מעולם בתחום תכנון שטחי מסחר קמעונאיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *