פורקס בישראל – תיכנסו, תשקיעו, תרוויחו

 

לא מעט ישראלים נכנסו בשנים האחרונות לעולם ההשקעות, בין אם זה באופן אקטיבי ובין אם זה באופן פסיבי, בין אם זה בסכומי כסף גדולים ובין אם זה בסכומים קטנים. אחת הדרכים שישראלים רבים בחרו בשביל להשקיע בהן, היא דרך עולם הפורקס.

פורקס בישראל הוא לא דבר חדש, מן הסתם, שכן מדובר בסוג של מסחר שקיים כבר עשרות שנים, ואנחנו מכירים לא מעט שמות של אנשים שעשו מכך את הונם, אך בעשור שניים האחרונים תחום זה קיבל דחיפה רצינית בזכות האינטרנט ופתיחתן של זירות מסחר מצד חברות שמתעסקות באופן ספציפי בתחום זה או חברות שמתעסקות בתחומי מסחר רחבים יותר.

הרעיון של פורקס בישראל ובכלל, זה השקעה והימור על מטבעות חוץ ביחס למטבעות אחרות. הרעיון הוא מאוד פשוט, אנחנו גם מכירים אותו דרך אליעזר פישמן אשר בזמנו הצליח להרוויח לא מעט דרך השקעות שכאלה (ולצערו גם להפסיד לא מעט). הרעיון הוא מאוד פשוט. נניח ואנחנו רוצים להשקיע על מטבע מסוים, אנחנו מהמרים שהדולר יעלה, אז אנחנו יכולים להשקיע עליו ביחס למטבע אחר שאנחנו חושבים שיירד. נניח היורו. ההשקעה היא למעשה על כך שמטבע אחד יעלה ביחס לשני. אם זה אכן קורה, אנחנו מרוויחים, אם לא, אז אנחנו מפסידים.

בשביל לעשות כסף דרך פורקס בישראל, אנחנו צריכים מספר דברים, ראשית, להכיר את עולם המטבעות. לדעת איזה מטבע חזק ואיזה לא, להבין את היחסים בין המטבעות. שנית, עלינו להכיר את הכלכלה העולמית וכיצד גורמים שונים משפיעים עליה. נניח אם אנחנו מסתכלים על דולר מול יורו, אנחנו יכולים להניח שהדולר יתחזק אם הכלכלה האמריקאית תתחזק ואז עלינו לדעת האם היא נמצאת במצב כזה, לעומת זאת, אנחנו צריכים לדעת שגוש היורו מתערער ולכן הוא נחלש.

דבר נוסף שאנחנו צריכים לדעת זה כיצד מתנהל פורקס בישראל, מה הרגולציה ואצל מי אנחנו יכולים להשקיע. אין היגיון להיכנס לתחום אם אנחנו לא יודעים את השחקנים שפעילים בו.

כיצד לומדים על פורקס בישראל?

לפני שנכנסים לתחום, לפני שמשקיעים את כספנו בהשקעות זרות, אנחנו צריכים לקרוא על השקעות בפורקס. בשביל לעשות את זה בצורה נכונה, אנחנו צריכים לקרוא על מגוון חברות, לבחון מה הן מציעות לנו, מה הם תנאי ההשקעה, מה העלויות, כיצד הקשר בינינו לבינם נוצר ואיך הוא מתבצע, מהי זירת המסחר דרכה הם מתנהלים ועוד.

נקודה חשובה נוספת היא, אנחנו צריכים לבחון אם השקעה כזו משתלמת לנו ביחס להשקעות אחרות, ייתכן מאוד שאנחנו נרצה לפזר את הכסף שלנו על פי השקעות שונות, יכול להיות שנעדיף השקעה רק בפורקס בישראל, ייתכן ונעדיף השקעות בפורקס במקומות אחרים, עלינו לבחון מה עדיף לנו לאורך זמן וכמה נוכל להרוויח מזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *