מערכת ERP

מערכת erp יתרונות וחסרונות

בשנים האחרונות מערכות erp צוברות תאוצה אדירה במשק, ולא בכדי. הן מאפשרות לארגונים לייעל את התפקוד שלהם ולהביא לכדי שיפור ניכר בכל ההיבטים. מדובר פה בתוכנה שמטרתה להציע לארגונים בתחומים שונים פתרונות למען ייעול הפעילות שלהם.

מערכת ERP
מערכת ERP

יתרונות המערכת לארגונים

  • איחוד השליטה בין המחלקות בארגון – במקום שיהיה מצב שבו מתכנתים תוכנה לניהול המחסן, כוח האדם, שירות הלקוחות ועוד מחלקות שונות, המערכת הזו בעצם מחברת בין כל חלקי הפאזל והופכת את משימת ניהול הארגון להרבה יותר פרודוקטיבית בסופו של יום.
  • חיסכון משמעותי בזמן – כאשר הארגון מנוהל בסדר מופתי, הדברים נראים אחרת לחלוטין. הרי אתם בוודאי רוצים לראות איך הארגון שלכם עומד ביעדיו ומגיע לגבהים חדשים בכל פעם מחדש. זה יוכל לקרות אם תשקלו היטב את מה שאתם בוחרים לעשות ותעשו שימוש בתוכנה מהסוג הזה. כל חידוש עשוי להפחיד מעט, לכן קיימים שירותי ERP שיוכלו להדריך וללוות את המעבר לארגון יעיל יותר.
  • תקשורת והתאמה בין המחלקות – השליטה הנרחבת והמשותפת בכל המחלקות בעזרת תוכנה בודדת מאפשרת לשולטים בה להגיע לכדי מצב שבו הם יוכלו לשמור על תקשורת תקינה והתאמה מלאה בין כל המחלקות שנמצאות בארגון. זה דבר חשוב ביותר בעבור ארגונים גדולים ששואפים להתנהל באופן תקין.

חסרונות המערכת

  • מתאימה בעיקר לארגונים גדולים – בשל אופייה של המערכת, כזו שמאחדת בין מחלקות שונות, היא מתאימה לארגונים וחברות גדולות אשר מעוניינות להחזיק בשליטה אופטימלית בכל הזרועות שלהם.
  • לעתים העלות יכולה להיות יקרה – ישנו הבדל משמעותי אם בוחרים במערכת של חברה כמו סאפ או אורקל, או לעומת זאת בוחרים במערכת שתוכנתה על ידי חברות תוכנה עם טווח מחירים נמוך יותר. כמובן שאם אתם רוצים לבחור בתוכנה שמיוצרת על ידי חברה מובילה בתחום, יהיה עליכם להיפרד מלא מעט כסף.

מתייעצים עם מומחה תוכנה

לפני שאתם בוחרים באופציה כזו או אחרת בעבור הארגון שלכם, יהיה כדאי לכם לוודא שאתם אכן בוחרים להקדיש את הזמן הנחוץ להבנת המערכת שהכי מתאימה לכם והחברה שתענה על צרכי הארגון שלכם. תתייעצו עם מומחה בתחום התוכנה, כך שיוכל לעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות, החלטות שלא תצטערו עליהן בעתיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *