תרומה לנזקקים

תרומה לנזקקים – למה זה חשוב?

תרומה לנזקקים

אחת המצוות החשובות ביותר ביהדות היא תרומה לנזקקים. דורות של תלמידים חכמים חונכו שכל נזקק אשר זקוק לעזרה יש לעזור לו, לא משנה אם זה בסכום כסף גדול או קטן, אם זה בביגוד, מזון ובכל דבר אחר.

לא צריך להיות תלמיד חכם ולא צריך יהודי שומר מצוות בשביל לדעת שאנשים אשר גורלם לא האיר להם, זקוקים לעזרה ומי שיכול לעזור להם, טוב שיעשה להם. לא צריכים להיות עשירים בכסף בשביל לעזור לאנשים נזקקים, לעיתים מספיק סכום כסף קטן בשביל לקנות ביגוד, מזון או אפילו עוף לשבת. הרי בכל מקום בו יש ארוחה חמה על השולחן, יכולים הילדים ללמוד כנדרש, להיות תלמידים חכמים ולהמשיך את המסורת היהודית ולעזור לעולם.

לשמחתנו, כיום יש לא מעט כלים דרכם ניתן לתת תרומה לנזקקים. אין צורך עוד בשיחות טלפוניות לשם כך, אין צורך בגיוס כספים ברחובות או מדלת לדלת, היום בשביל תרומה לנזקקים אפשר להיכנס לאתרי אינטרנט אשר פועלים על ידי מפעלים וארגונים אשר מתמחים בכך, והם מאפשרים לתרום כסף בצורה ישירה דרך האתר. כל אחד יכול לתרום כמה שהוא רוצה על פי יכולותיו.

כיצד פועלות תרומות לנזקקים?

אנחנו יכולים למצוא היום שורה של מפעלים אשר מציעים תרומה לנזקקים. בחלק זה של המאמר נסקור כמה מהן.

אפשרות אחת, היא לתרום כסף לארגון אשר מעביר אותו אל נזקקים אשר רשומים אצלו או מוכרים אצלו כנזקקים. ישנם ארגונים שמעדיפים לא להעביר את הכסף אלא לרכוש עבורם מזון וביגוד. כך הם יודעים שהכסף לא יתבזבז על דברים שאין בהם תועלת.

אפשרות אחרת היא, לתרום כסף לארגונים שמפעילים מסעדות לנזקקים. מדובר על מסעדות שדואגות לארוחות חמות עבור אנשים שאין להם אפשרות לקנות אוכל בעצמם. מסעדות אלו מבשלות מספר ארוחות ביום לנזקקים בזכות הכסף של התרומות, אשר מאפשר רכישת חומרי גלם לבישול וכן העסקת טבחים וצוות מטבח.

אפשרות נוספת היא תרומה לנזקקים אשר מאפשרת לרכוש אמצעים ספציפיים על פי אירועים מסוימים. למשל, סל מזון לפסח או לראש השנה, תחפושות לילדים בפורים, אמצעים לסוכה ועוד. כך ההורים יוכלו לחגוג עם ילדיהם את החג כהלכתו. בין לבין, אותם ארגונים דואגים גם לארוחות שבת עבור הנזקקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *