פנסיית הנכות

פנסיית הנכות – האם כל אחד צריך את זה?

לפני מספר שנים החליטה הממשלה, שכל שכיר צריך שתהיה לו תוכנית פנסיה. האחריות על פתיחת תוכניות מסוג זה, מוטלת על המעסיקים אשר אמורים לפתוח לעובדים שלהם תוכנית ולהפקיד ביחד איתם סכום כסף מסוים. לאחר מכן, כעבור מספר שנים, החליטה הממשלה שגם העצמאים חייבים להחזיק תוכנית פנסיה, זאת על מנת שלא יווצר מצב שהם יגיעו לגיל זיקנה, מבלי שיש להם אפשרות לכלכל את עצמם. 

חלק משמעותי בקרן הפנסיה, מתייחסת להיבטים של אובדן כושר עבודה מסביר רו"ח אבנר הייזלר. מה קורה במידה ואנחנו לא יכולים לעבוד יותר בגין מחלה, פציעה, חבלה או כל דבר אחר. במצב כזה, אנחנו לא יכולים להתפרנס באופן רגיל ועל כן, אנחנו זקוקים למקור חלופי להכנסה. 

הפתרון הוא פנסיית נכות. מדובר על חלק בקרן הפנסיה אשר אנחנו יכולים להשתמש בו במידה ואנחנו מאבדים את כושר העבודה שלנו בטרם הגענו לגיל פרישה, במצב כזה, אנחנו יכולים לפנות אל קרן הפנסיה בבקשה לפתוח אותה ולקבל קצבה חודשית בהתאם להפקדות שביצענו ולשכר שלנו. זאת כמובן בהתאם לתנאי הפנסיה, כפי שהחברה מכתיבה אותן מראש. 

האם כל אחד צריך אותה?

התשובה היא כן. כל אחד מאיתנו זקוק לפנסיית נכות, מאחר ואף פעם אנחנו לא יכולים לדעת, האם אנחנו נפצע או נחלה, מתי וכיצד. לכן הפתרון הטוב ביותר, הוא לייצר לעצמו רשת ביטחון מספיק חזקה, מספיק איכותית בשביל שנוכל להתמודד עם סיטואציות כאלה ואחרות. 

פנסיית נכות מאפשרת לנו לקבל קצבה חודשית במידה וחס וחלילה קורה לנו משהו מסכם אבנר הייזלר, כך אנחנו יכולים לכלכל את עצמנו ואת בני משפחתנו, במצב בו אנחנו לא יכולים להתפרנס באופן רגיל, מצב בו אין לנו משכורת קבועה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *