דמי הבראה – אל תפספסו

כל עובד בעל וותק של שנה לפחות במקום העבודה שלו, זכאי לקבל דמי הבראה. מדובר על תשלום שכל מעסיק מחויב לשלם לעובדים שלו, בהתאם לוותק שלהם ולאחוז המשרה שלהם. כמובן שככל שאחוז המשרה יהיה גבוה יותר והוותק גדול יותר, כך העובד יקבל דמי הבראה גבוהים יותר. בתום השנה הראשונה באותו מקום העבודה, העובד זכאי לקבל 5 ימי הבראה. לאחר שנתיים, הוא זכאי לקבל 6 ימי הבראה. כך כמות ימי ההבראה גדלה עם השנים, עד למקסימום של 10 ימי הבראה לאחר וותק של 20 שנות עבודה או יותר. כדאי להדגיש כי עובד שעובד לפי שעות או במשרה חלקית, זכאי לקבל דמי הבראה בהתאם לאחוז המשרה שלו, הקליקו למידע נוסף.

דמי הבראה – זכות בסיסית של כל עובד

המטרה של דמי הבראה היא לספק לעובד תוספת שנתית לצורך הבראה ונופש. העובד יכול לבחור האם לנצל את הכסף לצורך חופשה, או לשמור אותו לצרכים אחרים. חשוב להדגיש כי המעסיק אינו יכול להתנות את מתן דמי ההבראה ביציאה לנופש, היות ומדובר על זכות בסיסי של כל עובד שכיר. כמו כן, כדאי לדעת כי ישנם מעסיקים שבוחרים להוציא את העובדים שלהם לנופש, במקום תשלום דמי הבראה. אך במידה והעובד אינו מסכים לכך, המעסיק מחויב לשלם לו דמי הבראה כפי שנדרש בחוק. כמו כן, במידה והנופש עולה פחות מדמי ההבראה שמגיעים לעובד, המעסיק מחויב לשלם לעובד את היתרה. 

לסיכום, דמי הבראה מהווים זכות בסיסית של כל עובד שכיר בעל וותק של שנה לפחות במקום העבודה שלו. חשוב להבין כי אין מדובר על תשלום שניתן לוותר עליו, ולכן לא ניתן לעגן זאת בשום חוזה או בשום הסכם של המעסיק מול העובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *