הסכם ממון

כל הסיבות לעשות הסכם ממון

עם כל הכבוד לכל התחושות הרומנטיות שחשים בעת בה רוצים לשתף את החיים ולהתחתן,יש להבין כי אהבה היא לא הדבר שיסייע למערכת היחסים לשרוד במבחן של הזמן ויש לראות בעיניים ריאליות את המצב של מערכות יחסים לאחר שמתחתנים.

עם סטטיסטיקה שאומרת כי רוב הזוגות שר מתחתנים ימצאו את עצמם פונים לתביעה של גירושין חשוב להבין כי בהחלט יכול להיות מצב שבו אחד מהשותפים במערכת היחסים או שניהם גם יחד ירצו לסיים את פרק זה של חייהם ולהתקדם הלאה. למידע נוסף על הסכמי ממון.

לדעת מראש מה קורה לרכוש משותף

השותפות הרומנטית הופכת להיות שותפות כלכלית אשר במסגרתה חולקים שני בני הזוג את המשאבים הפיננסיים יחדיו, אך מה קורה כאשר רוצים להיפרד? האם מאבדים כסף ורכוש שעבורו עובדים במשך שנים רבות לטובת בן זוג שכבר אינו חלק מן החיים הזוגיים יותר?

לשם כך בוחרים אנשים ליצור הסכם ממון שיגן עליהם מפני תרחישים עתידיים שעליהם כבר לא יהיה להם שליטה כלל. החוזה יכול לכלול את העסק העצמאי האישי של אחד מבני הזוג, החסכונות מכספי ירושה,תיק השקעות בני"ע, דברי ערך שנמצאים בבית המשותף ונכסים נוספים כמו דירות שרומו על שם אחד מבני הזוג. למידע נוסף על בחירת עורך דין להסכם ממון במאמר שפורסם בכלכליסט.

מה קורה עם הילדים המשותפים

אנשים רבים יודעים כי למרות כל האהבה יכול בהחלט לקרות מצב שבו לאחר הידרדרות של מערכת היחסים לכיוונים לא רצויים הילדים יסבלו מכך במהלך של גירושין סבוכים ולא נעימים. לשם כך בדיוק ניתן להחליט מראש אלו דברים מחליטים שהם בגדר חובה עבור שמירה על האינטרסים של הילדים שכוללים את הסכומים שיגיעו אליהם מידי חודש בחודשו, השותפות בחלוקת הנטל עבור תשלומים נדרשים עבורם כמו לבתי ספר, לגנים ולאירועים אחרים, המקום בו יתגוררו במקרה של פרידה וגירושין והאופן של חלוקת המשמורת בין בני הזוג באופן מפורט וידוע מראש.

עניין של כבוד הדדי

זה לא דבר פשוט להעלות מול האדם אותו כה אוהבים ומכבדים את האפשרות של פרידה והצורך האישי להכין מראש חוזה אשר מפרט תנאים מסוימים אשר לפיהם הפרידה תתנהל. אולם, כאשר מדובר במערכת יחסים הבנויה על יחסי אמון אין באמת כל סיבה שהיא להרגיש כי הקרקע נשמטת אל מתחת לרגליים של בן הזוג אלא להתייחס אל הדבר בתור משא ומתן לגבי עתיד בנפרד שיכול להיות הכי טוב ומכבד עבור שני הצדדים.

אפשר לערוך את המסמך בצורה משותפת ולהגיע אל החלטות שהן משותפות ואינן חד צדדיות, באופן זה מכבדים את מערכת היחסים בה נמצאים ויודעים לראות מראש האם מדובר באדם שבאמת אוהב או אדם אופורטוניסט שרק מחפש אחר דרך לנצל את הרכוש אצל האדם האחר בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *