חשבונות בדירה

3 טיפים חשובים להעברת חשבונות בדירה

חשבונות בדירה

בעולם שבו יש קושי ממשי לרכוש דירה, זה בהחלט לא מפתיע שרוב האנשים מתגוררים בשכירות. כשאתם שוכרים דירה, אתם בין היתר גם צריכים לטפל בנושאים ביורוקרטיים ולוודא שהעברת החשבונות מתבצעת באופן נכון. רגע לפני החילוף, ריכזנו בעבורכם 3 טיפים חשובים.

בדקו היטב את סעיפי החוזה

למרות שהחוזה אינו חלק מחשבונות הדירה, עדיין יש לקחת אותו בחשבון וזאת בשל העובדה שלא מעט בעלי דירות יבקשו מכם לשלם ביטוח צד ג'. במקרה שכזה כדאי לברר היכן הדיירים הקודמים ביטחו את הדירה, והאם הצליחו להשיג תנאים טובים. כדי שתוכלו לשמר את התנאים, טוב תעשו אם תשוחחו עמם על כך, ותנסו להאריך את החוזה הקיים. נוסף לכך, נמליץ לקרוא היטב את סעיפי החוזה, ולא להקל ראש בנושא, כשאחד הסעיפים שיש להתייחס אליהם הוא פינוי המושכר. במקרה זה, אתר פינוי מושכר יעזור לכם, ולו בשל המאמרים המקצועיים שהוא מספק לגולשים.

חשבון חשמל? בצעו העברה מיידית

כדי להעביר את חשבון החשמל על שמכם, תצטרכו להתקשר לחברת החשמל, לבטל את החשבון הקודם ורק לאחר מכן להעביר אותו אליכם. לכן כדאי לעשות זאת במעמד החילוף, כשהדיירים הקודמים עדיין נמצאים לצידכם – כך תוכלו לסגור את הפינה הזו תוך מספר דקות, ולא לגרור את התהליך לאורך זמן.

ארנונה? עדיף להגיע פיזית למשרדים

למרות שניתן להעביר את חשבון הארנונה טלפונית או דרך הרשת, מוטב שתגיעו פיזית למשרדי העירייה, ולו כדי שתוכלו לוודא שההעברה מתבצעת באופן המיטבי. הצטיידו בחוזה שכירות מעודכן ובכל המסמכים הנחוצים, ולו כדי שתוכלו לסיים את התהליך בפעם אחת בלבד.

טיפ בונוס: בררו אם יש קורא מים מרחוק

כשרוצים להעביר את חשבון המים על שם הדיירים הנוכחיים, צריך למצוא את שעון המים, ולדווח על הנתונים לחברה. ובכן, מה קורה כשלא מוצאים את השעון? פשוט התקשרו לחברת המים, ובררו האם קיים שעון מים שמשדר קריאות מרחוק – זה עשוי לחסוך לכם לא מעט זמן וטרטור.

 

מעבר לדירה חדשה אינו פשוט, הווא כרוך בהליכים בירוקרטיים, אך אם תישארו ממוקדים, תוכלו לבצע אתכל ההעברות ביום אחד בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *