גריל גז

איזה גריל גז מתאים לך

גריל גז
אחת הבשורות הטובות ביותר אותה הביאה הטכנולוגיה הינה גריל גז. גריל גז הינו למעשה גריל הפועל על גז, בניגוד לגריל הפחמים המוכר לנו. לרוב, גריל גז יתאים לבישול בבית, בחצר, בגינה או במרפסת. מדובר בגריל שהינו קל מאוד ונוח לתפעול, שכן הוא פועל באמצעות הצתה אלקטרונית. בנוסף, הוא חוסך לנו את ההתעסקות עם הפחמים, ומכאן שהוא גם מלכלך פחות ומפזר פחות עשן. אז איזה גריל גז מתאים לך? איזה גריל גז מומלץ לרכוש? הרי לפניכם מספר דברים בסיסיים שיש לדעת על גריל גז, על מנת שנוכל לבצע את הבחירה הנכונה ביותר.

איכות החומרים

אחד הדברים החשובים ביותר עליהם יש לתת את הדעת, הינו החומרים מהם בנוי גריל הגז. בדומה לכל מוצר אחר בשוק, גם כאן, גריל גז העשוי חומרים טובים יותר, יבטיח את עמידותו של הגריל למשך שנים רבות יותר. לרוב, גריל גז איכותי הינו גריל גז שהאמבטיה שלו עשויה אלומיניום (בניגוד לפח, בגרילים פחות טובים). אלומיניום הינה מתכת אל חלד חזקה, המבטיחה את עמידות אמבטיית גריל הגז, עניין שמשפיע בתורו גם על טעם האוכל המבושל בגריל.

מבערים

ייתכן כי מדובר בדבר החשוב ביותר בגריל הגז, שכן המבערים מהווים את לב לבו של הגריל. קיימים מספר סוגים ורמות של מבערים, כאשר המבער העשוי נירוסטה נחשב למבער האיכותי ביותר. לרוב, מבער זה יחזיק מעמד למשך שנים רבות ויספק אש חמה וגבוהה. בשוק גם קיימים מבערים נוספים, כמו המבערים היצוקים, מבערי הפח ומבערי האינפרא אדום – לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו. בעת רכישת המבער, חשוב לתת את הדעת על מספר דברים חשובים: עוצמת האש אותה הוא מספק (עליה להיות חזקה, אך לא חזקה מדיי), מידת ההחלדה של המבער במרוצת השנים וכדומה. בנוסף, חשוב לשים לב כמה מבערים קיימים בגריל הגז, וזאת על מנת שניתן יהיה לצלות את האוכל גם בצלייה עקיפה ולא רק ישירה. רצוי שהמבערים יכסו את כל שטח הצלייה של הגריל, על מנת שנוכל לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

פיזור החום על המשטח

כלל נוסף שיש לקחת בחשבון בעת קניית גריל גז כמו קולמן רבולושן 3 למשל, הינו פיזור החום על כלל משטח הגריל, שכן זהו הסוד לצליית אוכל בצורה טובה. כאשר החום אינו מפוזר באופן אחיד על משטח הגריל, אנו עלולים להיתקל במצב בו המזון שלנו צלוי רק על חציו האחד, עניין שיותיר אותנו עם אוכל שרוף או אוכל שאינו מבושל דיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *