עריכה לשונית

מהו המחיר של עריכה לשונית?

רוצים לכתוב ספר? חולמים לכבוש את שוק הכתיבה? כדאי שתקראו את המאמר הבא על מנת להבין כמה תהליכים חשובים בכתיבה נכונה ושיווק של ספר.

ראשית לאחר סיום הכתיבה, יש לשלוח את התוכן הכתוב לעריכה לשונית. שם ישפצו וישלימו את הכתוב ויביאו אותו לרמת הכתיבה המושלמת. קראו בהרחבה על עריכת ספרים מקצועית!

מניעת נזק

חשוב לזכור: עריכה לשונית עשויה לחסוך לכם כסף רב. אם קיימים טעויות בספר – העריכה תציל אתכם מעלויות הדפסה חוזרת. כמו כן יכול להיות שכאשר תמצאו את הטעויות לא תרצו להשקיע בהמשך העבודה וכך תחסכו את ההדפסה המיותרת.

על מנת לבצע עריכה לשונית מדוקדקת ומקצועית, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע בעלי וותק, היודעים לבצע את מלאכתם ברמה המושלמת.

מה זה עריכה לשונית

העריכה כוללת בדיקה של הכתוב, מתי צריך למחוק, מתי צריך להשאיר את הכתוב, מתי יש לתקן, להוסיף, להדגיש, לקצר, להבהיר וכו'. כמו כן ניסוח משפטים נכון מבחינה ספרותית, באופן שיהיה רצף הגיוני בין המשפטים, בניה נכונה של המילים, בהתאם למשפטים. פיסוק וניקוד נכונים. בדיקת הכתוב האם זה מספיק מובן או שתידרש קריאה נוספת. כמו כן השימוש באוצר המילים, על מנת למנוע כפילות מילים וכדו'.

מחיר של עריכה לשונית נקבע על פי מספר פרמטרים:

  1. אורך הטקסט – לרוב אורך הטקסט יימדד על פי אורכם בגיליונות הדפוס. גיליון דפוס מכיל בדרך כלל 24,000 תווים פלוס רווחים.
  2. העריכה הנדרשת – כמה צריך להשקיע בעריכה? עריכת תוכן או עריכה לשונית. הגהה היא העריכה הפשוטה ביותר ומחירה זול. עריכה לשונית תעלה את המחיר, עריכת תוכן היא היקרה ביותר, מכיוון שהיא דורשת העמקה וזמן רב.
  3. רמת הכתיבה – האם הטקסט נכתב באופן מקצועי וזקוק לליטוש בלבד, או שצריך לכתוב הכול שוב בנוסח הנכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *