סושי חדרה

סושי חדרה

במשך שנים, העיר חדרה נחשבת לעיר מעבר. אומנם יש בעיר חוף ים מרהיב אך מעטים האנשים שנהגו לעצור ולבלות בה. מי שהגיע אליה מדרום המשך לקיסריה, זיכרון יעקב, חיפה, מי שהגיע אליה מצפון, עשה את דרכו אל נתניה, הרצליה, תל אביב. חדרה היתה עיר מעבר ולא יתר מכך.

אך עם השנים, הוקמו בה מרכזי בילוי שונים, קניונים ומרכזי מסחר, אשר הובילו לפתיחתם של מסעדות ובתי קפה שונים וכן הביאו לפתיחתם של סניפים של רשתות מזון שונות. בדומה לאותן רשתות אשר פעילות בכל רחבי הארץ ובפרט בערים הגדולות.

בין היתר, נפתחו בעיר סניפים של רשתות מזון מהיר אשר מספקות מזון הן למשפחות ולצעירים אשר מעוניינים להזמין אוכל הביתה בשעות הצהריים או הערב והן למקומות עבודה, משרדים, חנויות ומקומות אחרים. כך למשל, נפתחו בעיר סניפים של רשתות המבורגרים, פיצות וכן סושי.

אין זה סוד, שסושי אותו מאכל יפני מפורסם אשר זכה להצלחה גדולה בכל העולם, עשה עלייה בשנות התשעים והפך להיות אחד המאכלים האהובים ביותר על הישראליים. אפשר למצוא היום בישראל שורה ארוכה של מסעדות יפאניות שמוכרות סושי מסוגים שונים ובפרט רשתות ארציות אשר יש להן סניפים בכל רחבי הארץ והן מציעות אוכל יפאני ברמה גבוהה.

אותן מסעדות ורשתות, כולל סניפים שמוכרים סושי בחדרה, משלבים בתפריט שלהן מאכלים יפאניים שונים, בין היתר גם אפשר למצוא עוף בטעמים שונים, נודלס, אורז, מאכלים מוקפצים, סלטים, מרקים ועוד. מדובר על מאכלים שמרבית הישראלים מתחברים אליהם, ובחלקם הגדול המתכונים שלהם השתנו או התרככו כך שיותאמו לטעם הישראלי. זה אומר, בין היתר, מאכלים עם דגש על מרכיבים ישראלים, כולל ירקות ותיבלון ישראלי ופחות מרכיבים שמתאימים לחיך היפני הקלאסי. אומנם זה אומר שהמאכלים שונו מהאופן המסורתי בו היה נהוג להכין אותם, אך עדיין מדובר על מאכלים טעימים שכל ישראלי נהנה לאכול מהם.

חשוב לומר, מסעדות סושי בחדרה מספקים הזמנות לתושבי העיר, בין אם בסניף עצמו, בטלפון או דרך האינטרנט, אך הם גם מספקים שירות לכל היישובים בסביבה, קיבוצים ומושבים אשר אין בשטחם מסעדות סושי או מסעדות בכלל. לכן אפשר לראות פעילות ערה מאוד באותם מקומות במהלך כל השבוע.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *