מערכות קיטור

מהן התקלות הנפוצות במערכות קיטור

קיטור הוא דבר יעיל מאוד עבור לא מעט מקומות בהם יש צורך בקיטור לצורך ביצוע פעולות שונים. ניתן למצוא כיום דודי קיטור אשר מייצרים קיטור באמצעות אידוי מים ושריפת דליקים שונים וכן, פטנט אמריקאי חדש הקרוי מחולל קיטור, המייצר את אותו הקיטור בדיוק, על ידי זרם חשמלי. במחולל מערכות הקיטור ישנם לא מעט יתרונות אל מול דוד הקיטור. אולם, חשוב לדעת שגם כאשר מדובר בדוד קיטור וגם כאשר מדובר במחולל קיטור, ישנן בעיות אשר יכולות לגרום להם להיות פחות יעילים או לחדול מתפקוד תקין וחשוב לטפל בהן.

מה ההבדל בין דוד קיטור לבין מחולל קיטור

דוד קיטור הוא כלי לייצור קיטור באמצעות אידוי מים בלחץ. על ידי שריפת דליקים שונים, המים מתחממים בצורה איכותית ומהירה ועל ידי דוד הקיטור הם מתאדים בלחץ והופכים לקיטור. לעומת זאת מחולל הקיטור יוצר את הקיטור באמצעות פעולה חשמלית. מכיוון שדוד הקיטור ידוע כדבר אשר מזהם את הסביבה בשל שריפת דלקים, מחולל הקיטור הוא ידידותי לאיכות הסביבה. מחולל הקיטור יעיל בייצור הקיטור באותה המידה בה יעיל דוד הקיטור ורבים בוחרים בו מכיוון שהוא איננו גורם לזיהום הסביבה וכמובן שלא לזיהום אוויר. אולם, גם אם בחרת במחולל קיטור, לעיתים יהיו בעיות שונות אשר ידרשו ממך מתן מענה מידי עבורן.

מהן התקלות הנפוצות במערכות הקיטור

התקלות הנפוצות במערכות הקיטור נוגעות בעיקר לעובדה כי מדובר בתהליך של אידוי מים חמים אשר עוברים בצינורות בלחץ גבוה ולכן, לא פעם הצינורות יפתחו בהם קורוזיה או חלודה, התרופפות של ברגים וכן, משקעים הנוצרים הן בדוד והן מסביב לצינורות שמקורם בחומרים כימיים שונים. בכדי לטפל בכל הבעיות הללו, חשוב לבחור בחברה מקצועית אשר יודעת כיצד לטפל בכל בעיה במחוללי קיטור ובדודי קיטור בצורה הטובה ביותר, המתאימה לכל אחד מהם. לעיתים הבעיות לא נוגעות רק לצינורות , אלא לדוד עצמו או לגוף החימום שבו. תקלות מעין אלו לא פעם לא ניתן לתקן ויש להחליף את הדוד או המחולל עצמו לחלוטין. חשוב לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך מתן מענה מהיר לכל בעיה בדוד הקיטור או מחולל הקיטור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *