דלתות הזזה

דלתות הזזה – איך בוחרים את הדלת הנכונה

דלתות הזזה

כשאנחנו נדרשים לבחור דלתות לבית או לעסק, בין אם מדובר במבנה חדש או מבנה שעובר שיפוץ או שינוי עיצוב, עומדות בפנינו שתי אופציות עיקריות, אופציה אחת, היא לבחור דלתות על ציר, אופציה שנייה, היא לבחור דלתות הזזה. יותר ויותר אנשים בוחרים בשנים האחרונות דלתות מסוג זה, לפחות במקרים ספציפיים.

כפי שאנחנו יודעים, חלק גדול מארונות כיום, למשל, ארונות בגדים, ארונות עבודה, וארונות אחרים, מבוססים על דלתות הזזה, זאת מסיבה מאוד פשוטה, מדובר על דלתות שתופסות הרבה פחות שטח מאשר דלתות כנף. הרי אם אנחנו צריכים לפתוח את הדלת, אז במקרה של דלתות כנף, עלינו להשאיר שטח פנוי בשביל שנוכל לעשות זאת, לעומת זאת במקרה של דלתות הזזה, אין צורך, הן נפתחות לצד.

כנ"ל, נכון הדבר כשמדובר על דלתות לחדרים או דלתות למבנה עצמו. אומנם, ברוב המקרים, השימוש בדלתות הזזה נפוץ יותר כדלתות פנים ופחות כדלתות חוץ, למרות שגם כאן אנחנו יכולים לראות שינוי. צריך לזכור, שעוד הרבה לפני שהחלו להשתמש בדלתות מסוג זה לחדרים שונים בבית או בעסק, השתמשו בהן עבור מרפסות למשל.

כיצד בוחרים דלת הזזה בצורה נכונה

מן הסתם, הדבר הראשון שאנחנו צריכים לבחון זה גודל הפתח וגודל השטח בו אנחנו יכולים להתקין את הדלת. דלת הזזה במקרה של חדרים, תופסת יותר מקום מהפתח עצמו, הרי כאשר פותחים אותה, היא אמורה להיכנס למקום ספציפי. עם זאת, לא מדובר בשטח גדול והוא מקביל לקיר, על כן היא גם לא תופסת נפח משמעותי.

הדבר השני שאנחנו נבחן זה העיצוב של הדלת בפני עצמה וכן השילוב של העיצוב בחדר עצמו. אנחנו נבחן זאת על פי סוג הדלת, החומר ממנו היא עשויה, הצבעים של הדלת ומאפיינים אחרים שיכולים להשפיע עלינו כך או אחרת.

הדבר השלישי שאנחנו נבחן, זה כיצד הדלת יכולה לשמור על הפרטיות שלנו, כיצד היא יכולה לשמור על כך שלא יהיה ניתן להיכנס לחדר בשום שלב, ללא אישורנו. לשם כך, אפשר להתקין מנעולים או אביזרים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *